Reede, juuli 8, 2016
 

Kärdlas avas uksed uus juuksurisalong Dagö

HARDA ROOSNA
Möödas on ligi paar-
kümmend aastat sellest, kui niisuguse pealkirjaga uudise sai lehte kirjutada – nüüd siis see juhtus.
Eelmisel nädalal tegi juuksur Mari Vahtra oma unistuse teoks ning avas Dagö
ilusalongi.
Avamine oli eelmisel esmaspäeval ja kliendid on paiga juba üles leidnud. Kui reede hommikupoole intervjuud tegema läksin, küsis juukse-
lõikuseks aega üks Kärdla daam. Esimene vaba aeg oli pakkuda teisipäevaks. “Me ei ole isegi jõudnud reklaami teha ja kõik päevad on seni täis olnud,” ütles juuksur.
Salongis loodab ta klientidele pakkuda valikuvõimalust ja uudseid lahendusi. “Kui inimesel endal ei ole ideed, siis pakun oma mõtte,” lubas ta.
Eriti meeldib talle värvidega “mängida”. “Ei pea olema peas üks-kaks värvi, võib olla kolm-neli, et tekiks erinevad nüansid,” selgitas juuksur, kes enda sõnul peab oluliseks koolitusi. Nii hoiab meele värske, ka saab koolitustelt uusi ideid ning teiste juuksuritega suhtlemine annab hästi palju juurde.
Ka paljude kursusekaaslastega on tal kontaktid alles. Pealinnas töötavatel juuksuritel on muidugi rohkem võimalusi katsetamiseks – on ju Hiiumaa inimesed natuke konservatiivsemad –, aga ideid saab neiltki. “Ja ei pruugi uudne alati olla röögatult erinev, uudse nüansi saab anda ka väikese muutusega.”
Edukas teisel katsel
Plaani avada päris oma juuksuritöökoda pidas Vahtra päris pikalt, kuid selleks, et soetada seadmed ja kohandada sobilik ruum salongiks, oli vaja teha päris suur investeering. Kuna Hiiumaa suhteliselt väikesel turul olnuks hädavajaliku investeeringu tagasiteenimine väga pikaajaline projekt, taotles ta alustava ettevõtja toetust.
Kolm aastat tagasi kirjutas ta töötukassale oma esimese äriplaani, kuid toetust ei saanud. “Nüüd kasutasin spetsialisti abi, äriplaan läks läbi ja sain toetuse,” rääkis noor ettevõtja.
“Kui ma selle toetuse sain, ei osanud enam rõõmustadagi – olin seda nii kaua oodanud.”
Soeng, meik,
küüned ja… habe
“Toetusest oli ikka väga suur abi,” räägib ta Kärdla keskväljaku Konsumi teisel korrusel asuvat ruumi esitledes.
Endises poeruumis on kahte seina kleebitud suurte roheliste lehtedega tapeet, on kraanikauss, juuksuritool, peegel… kõik, mis ühes salongis olema peab. Lisaks palju valgust ja avarust.
Samas ruumis võtab vastu küünetehnik Kaile Paur. “Kutsusin Kaile ka – siis on natuke rohkem salongi moodi – muidu oleks natuke nadi olnud,” leiab Mari.
Lisaks teeb Vahtra meiki, nii õhtu-, pruudi- kui ka päevast. Juuksuriteenustest on hinnakirjas värvimine ja kasutusel ammoniaagivabad Emsibeth juuksevärvid. Saab teha soengu ja lokid, aga soovi korral ka juuste siluvhoolduse, mis võtab ära juuste kahusust. Muidugi tehakse lõikusi, sh ka meestele. Headel tuttavatel lõikab ta soovi korral ka habet.
Vahva kool
ja toredad kaaslased
Armastatud juuksurikutse omandas Vahtra Tallinna
tööstushariduskeskuses, koolis, mille lõpetas 2010. aastal ja mida kiidab siiani: “Meil olid kõik hästi vahvad õpetajad. Meie kursusejuhendaja Sirje Tani oli hästi tore ja meil oli üldse hästi ühtehoidev kursus. Siiamaani jagame kõik oma teadmisi, räägime, kuidas keegi on hakkama saanud.”
Pärast kooli lõpetamist töötas ta aastakese Tabasalus, aastakese Soomes, aga mõtteis mõlkus ikka soov tulla tagasi kodusaarele ja avada päris oma salong.
“Tulin tagasi Hiiumaale ja mõtlesin, et Tallinnasse enam küll tagasi ei taha, siis hakkasingi äriplaani kirjutama,” meenutas Emmastest pärit Mari Vahtra, kes nüüd elab elukaaslase ning kahe- ja poole-
aastase pojaga Kärdlas.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411