Teisipäev, juuli 26, 2016
 

Kahe juulinädalaga 182 000 eurot kahjunõudeid

Juulikuu algus tõi soojade suveilmade asemel toonud harukordse vihma, rahe, uputused ja puid lennutavad tuuleiilid. Ainuüksi kuu kahe esimese nädalaga sai Seesam kindlustus 182 000 euro ulatuses kahjunõudeid.
Kuu esimesel nädalavahetusel räsis Eestit torm, mis tõi Seesamile enam kui 60 000 euro eest kahjunõudeid. Nädal hiljem Tallinna tabanud paduvihm, mis lühikese ajaga teid ja majapidamisi uputas, tõi kaasa viis sõiduki- ja 27 varakahjunõuet koguväärtuses 91 000 eurot.
Kokku on teatatud 79 tormi ja sajuga seotud kahjust, nendest 29 registreeriti Lõuna-Eestis ja 50 mujal – Hiiumaast Narvani. Kõige suurema, üle 7000eurose kahju tekitas tormis majale ja kõrvalhoonele kukkunud puu. Lisaks viis tuul kaasa batuudi, peotelgi ja päikesevarju.
Seesami kahjukäsitlusosakonna juht Ly Jõhviku sõnul on nende kõikides kodukindlustuse pakettides sees tormikindlustuse kate ja tugeva tuule poolt tekitatud kahju hüvitatakse oma klientidele vastavalt kindlustuslepingu tingimustele.
Paduvihmast tingitud kahjude hüvitamiseks tuleb lepingu sõlmimisel eraldi kokku leppida. “Kahjuks mitmel kliendil seekord üleujutuse kindlustuskaitsega lepingut ei olnud ja nende kahjusid hüvitada ei saanud,” tõdes Jõhvik.
Sõidukiomanikele korvatakse kahjud kaskokindlustuse olemasolul ning veest tekkinud kahju hüvitatakse, kui kahju tekkis juhi tegevusest sõltumatult.
Ly Jõhvik soovitab tormis räsida saanud kindlustatud kodus esimese asjana kaitsta oma vara kahju edasise suurenemise eest. Näiteks paigaldada katkise katuse või akna kaitseks kile või koormakate. Seejärel fikseerida olukord, teha pilte ja anda juhtunust teada kindlustusseltsile. Seejärel tuleb täita kahjuavaldus hüvitise taotlemiseks ning käituda vastavalt kahjukäsitleja edasistele juhistele.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411