Teisipäev, juuli 12, 2016
 

Jutt praamide hilinemisest külvab segadust

TS Laevad
Segadust parvlaevade ehitamise tähtaegades on tekitanud ennatlikud jutud laevade varem valmis saamisest ning siiapoole teele asumisest. Laevade üleandmine toimub endiselt plaani järgi septembrikuus.
HENRI REEDER
hiiuleht@hiiuleht.ee
Eilsetes üleriiklikes ajalehtedes ilmus uudis, et ka Türgi laevatehas ei suuda sarnaselt poolakatega laeva ehituseks ettenähtud tähtaegadest kinni pidada. Segadust tekitas info, justkui oleks pidanud esimene laev olema valmis juba juulikuus.
OÜ TS Laevad juhatuse liige Mart Loik sellist infot ei kinnita ja kahtleb selle usaldusväärsuses. “Mina ei tea, kust selline info tuleb,” ütleb Loik ning kordab üle, et 1. oktoobrist tulevad laevad kindlasti liinile, olgu need siis praegu ehitatavad või asenduslaevad.
Eilses Eesti Päevalehes tuuakse välja, et viimase info järgi jõuavad kolm laeva – Leiger, Tõll ja Tiiu – kohale septembris ja et see juba tähendab hilinemist.
Kui Tallinna sadam mullu oktoobris türklastega koostöölepingu sõlmis, võeti sihiks laevad üle anda just septembris 2016.
Samal ajal kirjutati Postimehes, et Türgi laevatehases on Hiiumaa ja mandri vahel sõitma hakkavate parvlaevade ehitus graafikust kuu jagu ees. Siis levisid ka kuuldused, et juulikuust hakkab esimene laev juba Eesti poole liikuma.
Ka Poola tehasega tehti maikuus uus kokkulepe, et Tõll saab valmis septembriks ja Piret detsembriks. Praegu ei ole põhjust arvata, et neid kokkuleppeid ei suudeta täita. Loik kinnitab, et OÜ TS Laevad on valmis ka vajadusel kõik neli laeva asendama, kuid praegu sel teemal veel konkreetseid otsuseid tehtud pole, kuna loodetakse laevad siiski õigel ajal valmis saada.
Küsimusele, kas hilineva Pireti asenduseks võidakse võtta ajutiselt mõni Hiiumaa laevadest ei soovinud Loik hetkel vastust anda.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411