Teisipäev, juuli 19, 2016
 

Huvikoolid said riigilt toetust

Eesti noorsootöö keskuse (ENTK) projektikonkursi “Varaait vol 12” kaudu sai rahastuse kaks Hiiumaa projekti. Käina huvi- ja kultuurikeskus sai muusikaosakonna õpilastele kellamängude ja täisviiuli soetamiseks 1000 eurot ning Rudolf Tobiase nimeline Kärdla muusikakool 500 eurot pillide ostmiseks.
Käina huvi- ja kultuurikeskuse projekt valmis toetudes õpilaste ja õpetajate vajadustele ja soovidele. “Kellamängude soetamine annab võimaluse igal õpilasel aktiivselt osaleda solfedžotundides ning täisviiul kindluse, et õpilased saavad ilma muusikariistu laenamata eriala õppida,” kirjutasid toetusetaotluse esitajad.
ENTK suunajuhi Gerttu Aaviku sõnul keskendus tänavune konkurss varasemast enam koostööprojektidele, et mitme omavalitsuse ühise tegevuse kaudu pakkuda noortele senisest avaramaid ja mitmekülgsemaid võimalusi. Projektikonkursiga toetati õppevahendite soetamist ja restaureerimist.
ENTK huvikoolidele suunatud projektikonkursi “Varaait vol 12” eelarve oli sel aastal oli üle 147 000 euro. Konkurssi toetab haridus- ja teadusministeerium hasartmängumaksu nõukogu vahenditest.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411