Reede, juuli 22, 2016
 

HTÜ sõlmis koostööleppe

Küllike Heide
Teisipäeval allkirjastasid töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel ja Hiiumaa tarbijate ühistu juhatuse liige Kaja Antons koostööleppe.
“Meie koostöö töötukassaga on olnud mõlemapoolselt pikaajaline, aktiivne ja tõhus, lepingu allkirjastamine toimus koostöö loomuliku jätkuna,” ütles Antons Hiiu Lehele.
Antons ütles, et koostööleppe abil saab ühistu veel kuuldavamalt kaasa rääkida erinevate koolituste ja täiendõppe vajaduste teemal.
“Anname endast parima, et aidata tööturule tagasi läbi erinevate koostööprojektide võimalikult palju töötuid,” lubas Antons.
“Mida vähem on Hiiumaal töötuid ja mida kiiremini nad uuesti tööturule tagasi saavad, seda parem meile kõigile,” rõhutas ta, et töötus puudutab kaudselt tervet kogukonda, sealhulgas ka Hiiumaa tarbijate ühistu liikmeid.
Sõlmitud koostöölepe on töötukassa jaoks Hiiumaal esimene, kogu Eestis 23. Koostöölepete sõlmimist alustas töötukassa 2012. aastal ja eesmärk on jõuda koostöölepeteni kõigi põhivaldkondade suurte ettevõtetega.
Hiiumaa tarbijate ühistu (HTÜ) on olnud töötukassa koostööpartner, osalenud töötukassa teabepäevadel ja ümarlaudadel, viinud läbi infotunde töötutele. Ühistu on pakkunud proovitöö ja tööpraktika teenust, lisaks on inimesi tööle rakendatud palgatoetusega. Ettevõttes on töötanud osalise tööajaga erivajadustega inimesi. Selle tütarettevõte HTÜ Tootmine on lubanud oma tootmist külastada tööklubis osalejatel.
Tulevikus kaalub HTÜ erivajadustega inimeste töölevõtmist ja tööaja paindlikumaks muutmist näiteks osalise tööaja rakendamisega.
Hiiumaa tarbijate ühistu on kohalik ettevõte, mis kuulub 934 ühistu liikmele. Ettevõtte peamiseks tegevusalaks on jaekaubandus, müüakse toidu-ja esmatarbekaupu. Klientide teenindamiseks on ühistul seitse kauplust: kolm supermarketit Konsum (Hiiu, Tormi ja Käina) ja neli lähikauplust A ja O. HTÜ kuulub Coop Eesti Keskühistusse. Selle tütarettevõte HTÜ Tootmine OÜ peamiseks tegevusalaks on pagari- ja kulinaariatoodete tootmine ja turustamine. Tütarettevõttele kuuluvad kaubamärgid Hiiu Pagar ja Hiiu Köök. Kontsernis töötab kokku 130 inimest: ühistus 77 ja tootmises 53 olles nende näitajatega Hiiumaal arvestatav tööandja.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411