Reede, juuli 22, 2016
 

Avatud kolme talu väravad

Avatud talude päeval osaleb Hiiumaalt kolm majapidamist, viimati lisandus Uue-Hendriku linnukasvatustalu. Kõpu poolsaarel Suurepsi külas ootab külalisi Uue-Hendriku talu pererahvas Siiri ja Tiit Männamaa. Nende tegevusalaks on linnukasvatus ja külastaja saab küsida selgitusi erinevate linnuliikide pidamise kohta. Talus peetakse lisaks eri tõugu kanadele ka parte, hanesid, tuvisid, kalkuneid, faasaneid, paabulinde ja vutte. Talu tööde-tegemistega saab tutvuda ka Facebooki lehel  www.facebook.com/Sibulavana/
Avatud on ka Käina vallas Ristivälja külas asuv Lepaniidi mahetalu. Kaire ja Tiit Vannas kasvatavad lambaid, kitsi, karjavalvekoerte kutsikaid ja vähesel määral ka köögivilja.
Avatud uste päeval toimub igal täistunnil tutvustav ringkäik lammaste ja kitsede juurde ning näidatakse ka karjavalvekoerte tööd. Kaire Vannas lisas, et talupoest saab kaasa osta talus tehtud kitsejuustu, aga ka lambaliha ning muidki tooteid.
Kassari saarel ootab külastajaid trahter Vetsi Tall, kus külastajaile pakutakse kohalikku talutoitu. Näha saab trahteri leivamaja, ehtsa rukkileiva valmistamise protsessi ja kuulata leivavilja kasvamise lugu. Vetsi Talli perenaine Ester Tammis rääkis, et kogu päeva esitlevad nad külastajaile oma majapidamist, sealhulgas ka omapäraseid majutuskohti ehk tünnmajakesi. Maitsmiseks pakutakse erinevaid leibasid ürdivõiga ja vanaema talusaia, joogiks kahte erinevat taimeteed.
Talud on pühapäeval, 24. juulil avatud kella 10–17ni. Üle Eesti saab avatud talude päeval tutvuda ligi 250 taluga. Lisainfo www.avatudtalud.ee

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411