Teisipäev, juuli 5, 2016
 

Aus valik

Nagu vestlused presidendikandidaadi kandidaatidega kinnitavad, eelistavad erakonnad riigipea valimist parlamendis ja presidendi ametissevalimist ei riskita jätta valijameestekogule. Seega tuleb neil kellegi peale kokku leppida.
Reformierakondlasest presidendikandidaadi kandidaat Urmas Paet räägib tänases Hiiu Lehes, et nende erakond on kandidaadina esitlenud mitut inimest selleks, et läbiräägitavate isikute ring oleks laiem. Tema seisukoht on, et võimalus, et teised suuremad erakonnad parlamendis just nende kandidaatide hulgast meelepärase valivad, ei tohi jääda erakonna jäiga otsuse lõksu.
Seni on avalikkusele esitletud seitset võimalikku tulevast presidenti. Reformi-
erakonnast Marina Kaljurand, Siim
Kallas ja Urmas Paet, keskerakondlane Mailis Reps, sotsiaaldemokraat Eiki Nestor, Eesti konservatiivsest rahvaerakonnast Mart Helme ja IRLi lemmik
õiguskantsler Allar Jõks.
Üks võimalikest tulevastest Eesti presidentidest Eiki Nestor on kindel, et riigi-
kogus on 85 koostöövalmis ja -võimelist saadikut. Nii ei tohiks olla raskusi, et kokku saada 68 toetushäält. Koalitsiooni-
erakondadel endil on neid 59, väidetavalt on ühises paadis ka suur osa keskerakondlastest.
Hiiu Lehe seisukoht on, et kui kellegi peale kokku lepitakse, peaks uus president leiduma nende seitsme hulgas. Kui rahvale pakuti vaid tühipaljast “moeetendust” ja valimise eel tuuakse mängu “must ratsu”, on avalikkust petetud.

5. juuli 2016

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411