Reede, juuni 17, 2016
 

Viira: “Hästi palju olete jõudnud!”

Teisipäeval tutvustas Hiidlaste koostöökogu tegevjuht Reet Kokovkin paarikümnele Eesti maaülikooli majandus- ja sotsiaalinstituudi töötajale Hiiumaa arendusobjekte.
Instituudi direktor Ants-Hannes Viira selgitas, et instituudi töötajatel on tava teha igal aastal üks Eestimaa ekskursioon pärast seda, kui tudengite lõputööd kaitstud ja aktus möödas. “Aasta algul saime kokku ja küsisime, kuhu me sel aastal ekskursioonile läheme, keegi ütles – Hiiumaale! Ja tulimegi Hiiumaale.”
Kokovkin ütles, et maaülikooli esindusele näitamiseks valiti ettevõtted või objektid, mille arendamist toetanud Euroopa Liit kas läbi PRIA või EASi. Päevaga käidi Vaemla
tootearenduskeskuses, Käinas asuvas plastitööstuses B-plast, Pitsu käsitööpoes, Kärdla, Kõrgessaare ja Orjaku sadamas, äsja avatud pitsarestoranis Mamma Mia, Kõpu tuletorni kohvikus, Kõpu rahvamajas ja Kassari puhke-
keskuse Hiiu õllekojas, aga põigati sisse ka Hiiumaa muuseumi ja Kõpu tuletorni.
“Mulje on see, et väga hästi elate siin,” võttis Viira nähtu kokku. “Ma ei tea, kuidas see igapäevaelus siin on, aga väga muljetavaldav on see, mis siin tehtud on. 2009. programmid avanesid ja selle ajaga on hästi palju jõutud.”

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411