Kolmapäev, juuni 22, 2016
 

Viinaköögi tiik sai korda

Kadi Liiv
Kõrgessaare alevikus tegutseva Viinaköögi restorani ja hotelli omanikud võtsid ette suure töö, et korrastada Viinaköögi tiik.
Kümneid aastaid puhastamata väike veekogu pumbati kolme päevaga veest tühjaks ja OÜ Kemehh kopad tõstsid selle esmaspäeval tühjaks, ära veeti 40 kalluritäit muda.
Kui esmaspäeval oli ettevõtte OÜ Exo Trade üks omanikke Kadi Liiv üpris murelik, kas sellest tiigist üldse asja saab, siis eile oli ta juba märksa optimistlikum. “Ühe päevaga tegid tiigi tühjaks – uskumatult ägedalt töötasid, ja nüüd hakkab vesi juba vaikselt sisse tagasi tulema,” kiitis Liiv.
Praegu on umbes 40×20 meetrine ja 2,5 m sügavune tiik veel pooltühi, kuid Kemehhi juhataja Üllar Padari ütles, et tiigi põhjas on allikaid, mis peaksid veekogu uuesti täitma. Seevastu ühendust merega, mille üle spekuleeritud, nad tiigipõhjas ei silmanud.
Juba Kõrgessaare valla arengukavas aastateks 2001–2005 oli kirjas kava puhastada Viinaköögi tiik koostöös kinnistuomanikuga. Nüüd tegi OÜ Exo  Trade töö ära niiöelda oma kulu ja kirjadega.
1880. aastal püstitatud suurejoonelise historistliku Kõrgessaare mõisa viinaköögi ette kaevatud tiigi vett kasutati viinavabrikus jahutusveena.
Tiigi kaldal asub 1989. aastal avatud ja Riho Kulla kavandatud mälestuskivi 1941. aastal põhja lastud tulelaevale Hiiumadal.
Viinaköögi restoran avab tänavu uksed esmaspäeval, 27. juunil, et nagu varasematelgi aastatel pakkuda buffet-eineid.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411