Reede, juuni 3, 2016
 

Viigritohter teeb uue loiva

Mullu sügise hakul vandaalide lõhutud viigri puuskulptuur Kärdlas kohviku Viiger esisel saab peatselt uue loiva. Kohviku pererahvas on skulptuuri taastamiseks abi palunud Kärdla ühisgümnaasiumi tööõpetuse õpetajalt Ain Jepišovilt. Viigri peremees Väino Kaev rääkis, et Jepišov on kujult juba mõõdud võtnud ja õige pea saab viiger lõhutu asemele uue loiva.
Puukujuri Ivo Männi valmistatud viigrikujul käidi kirvega kallal ööl vastu laupäeva, 29. augustit möödunud aastal. Eelneval õhtul kella 20 paiku oli kuju pererahva andmeil veel terve. Kahju suuruseks hindas pererahvas 1500 eurot. See on hind, mis kulunuks meistril uue samalaadse tervikskulptuuri valmistamiseks.
Politsei algatas juhtumi asjus väärteomenetluse, kuid see ei ole senini kellegi süüdistamiseni viinud. Kärdla politseijuht Aare Allik rääkis, et võimalik teo toimepanijate ring on neile teada, ent ligi aastaga ei ole suudetud piisavalt tõendeid koguda, et kedagi süüstada või vastutusele võtta. Allik kinnitas, et uurimine jätkub ja juhtumile ei ole käega löödud.
Väino Kaev märkis, et temale teadaolevalt oli lõhkujaks üks alaealine noormees ja ta usub, et ka tegija teab, et ta teab. “Las poiss teab, et ma tean. Ma väga loodan, et see teadmine kasvatab teda ehk rohkemgi kui reaalne karistus,” lausus Kaev.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411