Teisipäev, juuni 7, 2016
 

Uuskari-Kaibald võitlesid välja pääsme rannavolle MMile

erakogu
Reedel, 3. juunil selgusid Tartus kolm paari, üks mees- ja kaks naispaari, kes saavad esindada Eestit 13.–17. juulini Pärnu rannas toimuval üliõpilaste maailmameistrivõistlustel.
Juba eelnevalt olid kohad võistlustele taganud Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar. Ülejäänud kohtade nimel asus võrkpallilahinguisse seitse nais- ja kuus meespaari.
Meeste seas tegid puhta töö tänavuse Eesti U20 vanuseklassi võrkpalli meistrivõistluste hõbemedalistid Stefan Kaibald–Markus Uuskari. Nad alistasid treener Aigor Kaibaldi juhendamisel esmalt D-alagrupi mängus paari Kera–Lääne ülekaalukalt 2:0 (21:17, 21:15), misjärel kaotati 1:2 paarile Korotkov–Ennemuist (21:17, 18:21, 15:8). Mõlemad paarid pääsesid edasi poolfinaali ja meie paar sai vastaseks duo Mihkel Tanila–Sander Rätsep, kes alistati seisuga 2:1 (21:18, 15:21, 15:9). Võit omakorda viis tee finaali, kus kohtuti taaskord “vanade tuttavatega”, võistkonnaga Korotkov–Ennemuist, kellele alagrupi mängus oli tulnud alla vanduda. Nüüd võtsid Uuskari–Kaibald ülimagusa revanši, tulemusega 2:1 (21:17, 13:21, 15:12) ning sellega oli neile koht ülipopulaarsele üliõpilaste MMile tagatud.
Treener Aigor Kaibaldi sõnul olid meie noormehed väga tublid. Eriti kui võtta arvesse, et liival olid nad treeninud vaid kolm nädalat. “Hea oli see, et nad said treenida koos Eesti parimate rannavõrkpalluritega – Kristo Kollo ja Karl Jaaniga – ilmselt see ongi taganud edu,” oletas treener.
Ka liival võistlemise kogemust on napilt, Uuskari–Kaibald on liival mänginud ainult kolm turniiri. “Usun, et nende mäng veel paraneb kõvasti, just kogemuste lisandudes erinevatelt turniiridelt ja kindlasti ka esipaariga koos treenides,” oli treener tuleviku suhtes lootusrikas.
Rahvusvahelise üliõpilasspordi föderatsiooni (FISU) egiidi all toimuvale ülipopulaarsele rannavolle MMile tuleb 32 maailma paremat üliõpilaspaari nii meeste kui naiste arvestuses. Juba praegu on kindel, et sünnivad nii sportlaste kui ka esindatud delegatsioonide osalusrekordid – Eestisse tuleb mängima kokku 128 sportlast 27 riigist. Varasem tippmark pärineb 2008. aasta MMist, kui Saksamaal Hamburgis osales 118 sportlast 23 riigist. Tudengite MMile pääsevad lisaks tudengitele ka abituriendid.
Võistluste ülekanded jõuavad korraldajate ja FISU koostöös ka Eurospordi kanalile.

Kristi Linkov
MTÜ Hiiumaa Võrkpall

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411