Teisipäev, juuni 14, 2016
 

Ujumisvõistluste sari jõudis lõpule

Helja Kaptein
Mai lõpul said Käina ujulas medalid kaela sügisest kevadeni edukalt võistelnud ujujad – lõppes ujumisvõistluste sari “Aasta ujuja 2015/16”
Võistlussarja korraldavad ujula töötajad ujumise kui tervistava spordiala propageerimiseks. Kuna iga vanuserühm võistleb eraldi, siis on loogiline, et ühte võitjat polegi. Võistluste peakohtunik ja ujumistreener Triinu Schneider kinnitas, et võitnud on tegelikult kõik, kes osalesid.
Üks korraldajatest Kaia Põtter rääkis lõpetamisel, et nende ujumissari on populaarne, sest kuigi nii lapsi kui elanikke jääb saarel aina vähemaks, siis ujumishuvilisi jätkub. “Eriti palju on peale tulemas eelkooliealisi, kes agaralt võistlustest osa võtsid,” kiitis Põtter.
Täiskasvanud on tagasihoidlikumad võistlema ja neid võiks olla märksa rohkem. “Elevust tekitab seegi, et treener võistleb alati ise ka,” rääkis Põtter, kelle sõnul käib pidev võrdlemine, kes ujus treenerist kiiremini. Ka mõned lapsevanemad osalevad sarjas, näidates nii lastele eeskuju.
Käina ujulas toimuvad ujumistreeningud pidevalt ja loomulikult tuleb neile luua mõõduvõtmise võimalusi ka kohapeal, sest mandril võistlemas käia on kulukas. “Enda proovilepanek ja tõestamine, et suudan, on eriti noorte puhul järjest rohkem oluline,” kinnitas ta.
Oma vanuserühma võitja, üheksaaastane Meribel Rüütel ütles, et tunneb ennast ujudes hästi. “Vees pole ma kunagi halvas tujus,” ütles ta. Ka treeningutel meeldib talle käia, kuigi vahel peab palju pingutama. “Mulle meeldib ujuda krooli, sest selle stiiliga olen ma kõige kiirem ja võistlustel võidan sageli,” ütles Rüütel. Eriti ei meeldi talle selili ujumine, sest see ei tule veel hästi välja.
Päris palju oli neid, kes hooaja jooksul osalenud vähem kui seitsmel võistlusel. “Kahjuks teie tulemused ei lähe seekord arvesse, aga järgmisel hooajal ootame teid taas osalema,” ütles Põtter.
Uus sari algab septembri viimasel teisipäeval.
Saare edukaim spordiklubi
Paljud ujujad on ka ujumisklubi Hiiu Hüljes liikmed. Triinu Schneider leiab, et kui võtta aluseks statistika, on Hiiu Hüljes Hiiumaa kõige edukam spordiklubi. Eriti kui võrrelda Hiiumaa elanike arvu ja saadud medaleid vabariiklikel ujumisvõistlustel, on saare ujujad väga tublid.
Seda enam, et ujujatega eriti sageli trenni teha ei saa, sest kõik need, kes käivad ujumas, tegelevad ka teiste spordialadega. “Kes teeb, teeb kõike,” kinnitas Schneider.
“Head tulemused on neil lastel, kelle vanemad on huvitatud, et lapsed saaksid tegeleda erinevate spordialadega. Kui vanemaid taga pole, siis pole ka tulemusi,” kinnitas treener.
Eriti tõstis ta esile ujumisvõistlustel häid tulemusi saanud Cätlin Hüüdmad, Martin Schneiderit, Roberta Mikku ja Carmen Hüüdmad, kes on oma vanuserühma tublimad.
Ta kutsus vanemaid pigem lapsi ujulasse saatma, kui et nad arvutis istuvad või niisama tänavail uitavad. Seda enam, et trenniskäimine pole liiga kallis – 2 eurot ja 50 senti käinakatele, mujalt tulnutele 3 eurot.
“Minu arvates on kolm eluks olulist oskust käimine, arvutamine ja ujumine. Ja ujumine sobib kõigile – igas vanuses ja erinevate eeldustega inimestele,” ütles treener.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411