Kolmapäev, juuni 22, 2016
 

Üheksa volikogu liiget algatasid volikogu esimehe umbusalduse

Harda Roosna
16. juuni istungil algatas Hiiu vallavolikogu opositsioon Hiiu vallavolikogu esimehe Georg Linkovi suhtes umbusaldusavalduse.
Umbusalduse põhjusena toovad üheksa avalduse allkirjastanud volikogu liiget esiteks Georg Linkovi sekkumise vallavalitsuse töösse, teiseks Kärdla sadama kriminaal-
asja. Nende hinnangul on need piisavateks põhjusteks, et volikogu esimees ei saa jätkata oma ametikohal.
“Oleme veendunud, et volikogu esimees Georg Linkov ei ole suutnud demokraatlikule ühiskonnale sobivalt täita volikogu esimehe ametikohta. Ta on jõuliselt ja omakasupüüdlikult sekkunud vallavalitsuse töösse ja on sellega ületanud oma pädevuse piire,” on kirjas avalduses.
Üks allakirjutanutest, Ants Vahtras rääkis, et Linkov nõudis, et vallavanem Reili Rand lisaks valitsuse 25. mai istungi päevakorda Kärdla sadama nõukogu liikme valimise.
Kui vallavanem seda ei teinud, öeldes, et läbirääkimised liikmekandidaatidega on pooleli, hääletasid osakonnajuhatajad valitsuse istungil nõukogu liikme valimise ikkagi päevakorda sisse.
Samal istungil teatas Linkov, et nõukogu liikmeks saab valla õigusnõunik Marin Vallikivi ning neli osakonnajuhatajat hääletasid ka selle ettepaneku poolt.
Hoiab nõukogu ohje
Teise punktina on umbusaldusavalduses kirjas: “Georg Linkov SA Kärdla Sadama nõukogu esimehena ei ole suutnud tagada sadama nõukogu piisavat järelvalvevõimekust Kärdla Sadama juhatuse töö üle ja on võimaldanud sellega Hiiu vallale suurt kahju tekkida.”
Umbusaldusavalduse allkirjastasid üheksa volikogu liiget 19st: Jaanus Berkmann, Imre Kivi, Aili Küttim, Tarmo Rajang, Inge Talts, Ants Vahtras, Lembit Vainumäe, Artur Valk ja Jaanus Valk.
Kärdla sadama tegevjuht Hillar Kukk on 1. aprillist 2014 kriminaaluurimise all kahtlustatuna SA Kärdla Sadam vara omastamises suures ulatuses.
Tänavu aprillis kuulutas Lääne ringkonnaprokuratuur Kärdla sadama kriminaalasjas kahtlustatavaks juriidilise isiku, SA Kärdla Sadam ja Pärnu maakohus seadis sadama kinnistule riigi kasuks ligi 180 000 eurose hüpoteegi.
Pärast seda kui kahtlustus esitati juriidilisele isikule, kutsus vallavanem Reili Rand nõukogu toimuva eest vastutust võtma ja täies koosseisus tagasi astuma. Ainsana lahkus nõukogust Jüri Ojasoo, kelle asemele nüüd Linkov surus Vallikivi.
SA Kärdla Sadam nõukogu esimees on Georg Linkov, liikmed Andrus Ait, Indrek Ulla, Reili Rand ja Marin Vallikivi.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411