Reede, juuni 10, 2016
 

Sõit parvlaeval võib olla ohtlik

Kahe parvlaevareisiga kolm ebameeldivust – kas seda pole liiga palju? 31. mail kell 6.30 Heltermaalt väljunud parvlaev Regula hakkas jõudma Hiiumaalt mandrile ja üks  reisija otsis taga oma abikaasat. Viimasel hetkel selgus, et naine oli jäänud kinni baari kõrval asuva tualettruumi kabiini. Uks naise selja taga sulgus ja naine avastas alles siis, et kabiinis seespool linki polegi. Õnneks meenus naisele, et tal on kaasas telefon, ta helistas mehele, kes sisenes tualettruumi ja ta välja aitas.
Samal õhtul kell 22.30 Rohukülast väljunud parvlaeval St. Ola oli kinni alumine reisijate korrus – sissepääsu ette oli tõmmatud köis. Väikese lapsega laevareisija ei tohtinud jääda unise ja väsinud lapsega autosse ega saanud kasutada ka lastenurka, laps nuttis ja ülemise korruse baaris polnud kohta, kus ema saanuks temaga privaatselt olla.
Samas baariruumis oli ühel tugitoolil seljatoest väljas suur polt, mis ühe reisija jalga tugevasti vigastas.
Küsisime Hiiu maavalitsuselt, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumilt ja OÜlt Väinamere Liinid, miks niisugused asjad juhtuvad ja kuidas selliseid, reisijate jaoks väga ebameeldivaid olukordi vältida.
“Mul on ainult üks lihtne ja lühike kommentaar selle peale: vedaja peab asjad korda tegema,” vastas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi nõunik Rasmus Ruuda.
“Täpsustasime asjaolusid, laeva andmetel kirjeldatud juhtum tõesti aset leidis, et WC ukse link oli ukse sulgumisel eemaldunud ja kukkunud tualettruumi sissepoole. Meie töötaja juhendas reisijat ja koos saadi uks lahti. Meie vabandused reisija ees!” vastas Saaremaa laevakompanii anonüümne esindaja pärast nädalast vaikimist ja teise meili saatmist.
Kuna eelnimetatud juhtumi puhul käis naist WC kabiinist välja aitamas hoopis tema mees, võib järeldada, et tegu pole üksikjuhtumiga.
Vastuskirjas õigustati, et on tavapärane praktika ja töökorraldus parvlaevadel, et hilisõhtul on avatud vaid üks müügipunkt ja reisijate ala vaid osaliselt. “Laeva valmistatakse ette järgmiseks päevaks ja korrastatakse reisijate ala põhjalikumalt just hilisõhtul, mil reisijaid on laeval vähe,” seisis saadetud vastuses.

 

Sildid:

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
  • andres

    vähe sellest et linke pole… toolid kaa ikka mõnusate aukudega ja puitdetailid “osavalt” kruvidega lapitud. … ja need aroomid tualetis… mmm

     
     
     
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411