Teisipäev, juuni 7, 2016
 

Sihtmärk: saarele piisaks 150 metsseast

repro
Reedel, 3. juunil kogunes maavalitsuses kohalik loomatauditõrje komisjon, aruteluteemaks sigade Aafrika katk.
Hiiumaa veterinaarkeskuse juhataja Jüri Lauter, kes on ka komisjoni esimees, andis ülevaate katku levikust Eestis ja lähiriikides, Euroliidu ekspertide ja teadlaste seisukohtadest katku tõrjumisel ning meie riigi valmisolekust selleks.
Hiiumaa ja Saaremaa on jätkuvalt ainsad piiranguteta alad Eestis. Olukord võib aga muutuda eriti suve saabudes, kui kasvab metsades liikuvate inimeste hulk.
Teadaolevalt on Hiiumaal praegu 44 kodusiga jaotatuna 4 asukohta. Tõsiseks probleemiks on aga metssigade kõrge arvukus saarel. Sihiks on seatud viia metssigade keskmine arvukus 2017/2018 jahiaasta lõpuks 1,5 isendini 1000 hektari kohta. See teeks metssigade arvuks Hiiumaal 150 looma.
Sigade Aafrika katk on väga nakkav ning ägedalt kulgev kodu- ja metssigade viirushaigus, millel puudub ravi. Inimestele sigade Aafrika katk ohtu ei kujuta, kuid võib põhjustada ulatuslikku majanduslikku kahju seakasvatussektorile. Teised loomaliigid ega inimesed ei haigestu, kuid nad võivad viirust edasi kanda.
Eestis diagnoositi metsseal esimene sigade Aafrika katku juhtum 8. septembril 2014 Valgamaal. Esimesed sigade Aafrika katku juhtumid kodusigadel diagnoositi 21. juulil 2015 ja viimane 21. septembril 2015.
Sigade Aafrika katku puudutav teave on koondatud veebilehele  www.seakatk.ee

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411