Reede, juuni 17, 2016
 

Saarte mängudel sündis rekord

Helja Kaptein
Kettaheitja Allan Sadul väärindas viiendaid Saarte Mänge ja uut kettaheiteringi isikliku rekordiga.
Laupäeval kogunes Emmaste staadionile 130 Eesti saarte sportlast, kes võistlesid üheksal alal.
Orienteerumises ei saanud teiste saarte esindused üldse löögile. Meeste arvestuses oli kuus esimest kohta ja naiste arvestuses neli esimest kohta hiidlaste jagu. Meestest oli võidukas Toomas Mast, järgnesid Tanel Esta ja Tammo Esta, naistest saavutas esikoha Triin Helimets, Meeli Kesküla ja Kristi Heilmanni ees.
Saarte mängude rannavollevõidu jätsid koju värskelt MMile pääsenud Stefan Kaibald ja Markus Uuskari, kelle treener on Aigor Kaibald. Teise koha viisid Saaremaale Cris-Karlis Lepp ja Sander Tiits ning kolmanda koha saavutasid taas hiidlased Marek Sahtel ja Silver Laidro.
Hiidlaste võistkond saavutas esikoha ka petankis. Kohtunik Peeter Romanov kinnitas, et kuulide veeretamises tegid nelja võistkonna seas parima tulemuse hiidlased Peeter Lüll, Ruudi Väärtnõu ja Jurmo Filipenko.
Rattakrossis võistleski vaid kuus hiidlast ja nende hulgas ka üks naine, noor lootustandev laskesuusataja Anneliis Viilukas, kes läbis 18 km ajaga 1.08.35. Kiireim oli laskesuusataja Martin Remmelg, kel kulus 28 km läbimiseks 1.05.48, talle järgnes Robin Pruul ajaga 1.09.10.
Sündis isiklik rekord
Ka kergejõustikus jäid nii mõnegi ala kuldsed medalid kodusaarele. Edukaim oli meeste kettaheide, kus saavutati hiidlaste kolmikvõit. Kergejõustiklane Allan Sadul, kelle ketas maandus
54,73 meetri peale, tegi Emmaste kooli staadioni uues kettaheiteringis oma tipptulemuse.
Pärast medali kaelariputamist ütles Sadul, et tulemused lähevad järjest paremaks. Seekord segas võistlemist kehv ilm, eelkõige tugev taganttuul, mis kettal päris palju lennumeetreid maha võtab. “10–12 meetrit sekundis taganttuult peaks andma kolm-neli meetrit varu veel, vastutuulega oleks vähe teine tulemus olnud,” arvutas ta.
Ka uus kettaheitering, mis tehtud vastavalt määrustele ja Sadula enda näpunäidete järgi, andis ilmselt tulemusele juurde. “Pisut nõuga olin tegemise juures abiks, aga tulemus on väga hea: siia võivad ka Eesti tippmehed heitma tulla,” kiitis Sadul, kelle järgmine suurem ülesastumine on Eesti meistrivõistlustel juuli keskel, kus ta tahab edukalt võistelda.
Kettaheite teise koha omaniku Ragnar Kraavi tulemus oli 46,38 m, kolmas oli Toivo Pruuli 16aastane õpilane Edgar Liiber, kelle ketas maandus 40,1 meetri joonele. Väärib märkimist, et noormehe tänavu heidetud isiklik rekord on 46,39.
Kuulitõukes lennutas kuuli kõige kaugemale, 12,79 meetrini Ragnar Kraav, temast vaid 15 cm nõrgema tulemuse, 12,64 m sai kirja Edgar Liiber.
Naiste 800 meetri jooksu võitis ajaga 2.58,1 16aastane Marta Eller. “Kaasvõistlejad minust eriti nõrgemad ei olnudki, aga tundus, et võib kiirendada ja jaksasin lõpuni,” ütles ta jooksu järel. “Lõpus pidi siiski päris korralikult pingutama, et teine võistleja ette ei rebiks.”
Eller tegeleb nii orienteerumise kui ka kergejõustikuga, neli-viis korda nädalas harjutab ta treener Toivo Pruuli juhendamisel.
Pruuli õpilane on ka Joel Hiis, kes 100 meetri jooksus oli kiireim ajaga 11,6.
Osalejad jäid rahule
“Mängude ajal oli suurepärane ilm ja Emmastes ideaalne võistluskoht – seda kiitsid kõikide saarte esindajad,” ütles Saarte mängude peakorraldaja Anton Kaljula Hiiumaa spordiliidust. “Tore, et saime taaselustada sellise suurepärase võistluspaiga nagu seda on Emmaste spordihoone ja mänguplatsid.” Eelnevalt väljakud korrastati ja juurde ehitati kettaheitering.
Kaljula oli rahul ka mängude korraldusega: “Hiiumaa spordiklubide liikmete professionaalne suhtumine lõi mängudele rahulikult lõbusa ja meeldiva meeleolu.”
Viiendatel Eesti saarte mängudel osales Muhumaalt, Saaremaalt, Kõinastust ja Hiiumaalt kokku umbes 130 sportlast. Võisteldi üheksal alal: male, petanque, mälumäng, rannavõrkpall, tennis, rattakross, orienteerumine, tänavakorvpall ja kergejõustik, mis jagunes üheteistkümneks eraldi alaks.
Järgmised, VI Eesti saarte mängud korraldab järgmise aasta 10. juunil Kõinastu saar Orissaare valla maadel.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411