Reede, juuni 17, 2016
 

Rohelise märgi sai veel 16 toodet

OÜ Tahe

Eelmisel esmaspäeval käis koos Hiiumaa rohelise märgi komisjon, et kaaluda, kas omistada seitsme Hiiumaa rohelist märki taotleva ettevõtte ja isiku 16 tootele roheline märk.
Tootevalikus oli nii söödavat kui joodavat kui ka esmapilgul täitsa tarbetuid asju. Komisjoni liige Liis Remmelg tõi näiteks OÜ Tahe ilmatargutaja, mille küljes ripub kivi.
“Esmalt vaatasin ja mõtlesin, et küll on tobe asi, kes seda tahab, aga kui lugeda, mida see kivi tegema peab, siis naersin südamest.”
Sama ettevõtte tootevalikus on veel naljapurk ja naljapudel. “Meenena kingiksin neid koos looga oma külalistele, sest minu enda peal need “töötasid”,” kinnitas Remmelg.
Roheline märk anti välja 16 tootele: OÜ Leiger Hiiumaa ravimuda, Hiiumaa ravimudaseep “Mudavägi”, Hiiumaa ravimudaseep kadakaga, OÜ Tahe meened Hiiumaa ilmatargutaja, Hiiumaa ilmatark, Hiiu nalja purk ja naljapudel “Hiiu naljad merest”, OÜ Reigi Agro Hiiuranna šoti mägiveise maksapasteet ja kuivatatud šoti mägiveise liha, OÜ Tranimex Karja-Tooma astelpajumarmelaad, jahvatatud astelpajumarjad ja õuna-astelpaju mahl, OÜ Ranna Piiga lambanahaga kaetud kiiklammas, Anneli Tissari Emmaste pulmakindad kinkekarbis ja poolkindad “Mudikindad moodsale mehele” ning FIE Triinu Schneider “Triinu õunamahl”.
Hiiumaa rohelise märgi komisjoni kuuluvad ettevõtja Aivo Kriiska, ettevõtlus-
konsultant Ilmi Aksli, biosfääri programmi spetsialist Lia Rosenberg, turismikoordinaator Liis Remmelg ja maavanem Riho Rahuoja.
Mullu omistati roheline märk, mis on omamoodi hiiumaiste toodete kvaliteedi- märk, üheksale tootele.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411