Teisipäev, juuni 14, 2016
 

PERHi juhti kahtlustatakse omastamises ja pistisevõtmises

Politsei on esitanud kahtlustuse Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) juhatuse esimees Tõnis Allikule, kahtlustatavad on ka ettevõtte infotehnoloogia direktor Marko Kilk ja toitlustujuht Anu Vähi. Juhatuse esimeest kahtlustatakse omastamises, kelmuses ja altkäemaksu võtmises, ühte juhtivtöötajat kahtlustatakse kelmuses ja omastamises ning teist altkäemaksu võtmises. Lisaks on ühele füüsilisele ja ühele juriidilisele isikule esitatud kahtlustus altkäemaksu andmises.
Praegu on kriminaalasja materjalid edastatud kaitsjatele tutvumiseks ning taotluste esitamiseks. Lähemalt on prokuratuur valmis kriminaalmenetlust kommenteerima süüdistuse esitamise järel.
Kriminaalmenetlust alustati 2014. aastal ning seda viis läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo, menetlust juhib riigiprokuratuur.
Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo saatis reedel PERHi nõukogule ja juhatusele kirja, milles teavitas neid kahtlustusest ja juhtis tähelepanu vajadusele PERHi töötajatele selgitada, kust jookseb kingituste vastuvõtmisel lubatu ja keelatu vaheline piir.
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ütles juhtunut kommenteerides, et ministeerium on teadlik, et keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo on esitanud Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhile, infotehnoloogia direktorile ja toitlustusjuhile kuriteokahtlustused.
Seoses kujunenud olukorraga määras minister haigla nõukogu liikmeks sotsiaalministeeriumi kantsleri Marika Priske, kes menetluse ajaks võtab nõukogu juhtimise enda kätte.
“Samuti palusin haigla nõukogul erakorraliselt koguneda juba sel kolmapäeval. Vastavalt seadusele teostab kontrolli juhatuse üle nõukogu, kes peab toimunu asjaolud välja selgitama. Nõukogu saab seejärel otsustada ka Tõnis Alliku jätkamise võimalikkuse üle,” lisas minister Ossinovski.
PERH on Eesti suurim aktiivravi asutus, mis koosneb seitsmest kliinikust ja kus töötab enam kui 3800 inimest.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411