Teisipäev, juuni 7, 2016
 

Pärimusaida jaanipäev liitub rahvusvahelise pärimuspeoga

Harda Roosna
Emmaste Pärimusait on ainukesena Hiiumaal liitunud Baltica 2016 rahvusvahelise pärimuspeoga.
Idee osaleda pärimuspeol tuli Rae valla huvistuudio Õhin folkloristilt ja rahvamuusikult Lilian Kappilt, kes oma laululastega osaleb Emmaste jaanipäeval.
“Pühitseme jaaniaega, toetudes meie pärimuskultuurile ja esivanemate pärandile,” selgitas Emmaste pärimusaida perenaine Kaie Pranno, mida peolt oodata.
Lisaks huvistuudio Õhin laululaste kontserdile Lilian Kappi juhendamisel, saab põllulilledest punuda jaanipäeva pärga, meisterdada saunavihta ja viltida seepi. Toimetab ka taluturg ja esinevad pärimusmuusikud.
Sellega tähistatakse Emmastes 29. rahvusvahelise Baltica folkloorifestivali ja kümnenda Baltica peo toimumist Eestis. Seda pidu korraldab Eesti Folkloorinõukogu.
Ettevõtmise missioon on keskenduda ühe suurima ja olulisima, ent osaliselt unustuse hõlma vajunud suvepüha, jaanipäeva pärimuse väärtustamisele, teadvustamisele ja levitamisele, sest jaaniaeg võiks olla pidu meis eneses ja kogukonna keskel, mil looduse väega ja kultuuri toel saab pühitseda valgust, lootust, helgust ning tugevdada ühtekuuluvustunnet oma perekonna ja paikkonna rahvaga. Lisainfot http://baltica.ee/Jaaniohtute_kaart_1661
Pärimuspäev Baltica 2016 Hiiumaal algab Emmaste pärimusaidas neljapäeval,  23. juunil kell 12.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411