Reede, juuni 17, 2016
 

Padar jäi vastuse võlgu

praamid.ee
Kesknädalal Hiiumaa ettevõtjatega kohtunud TS Laevad juhatuse esimees Kaido Padar Tiiut ja Leigerit 1. oktoobrist kindlalt hiidlastele ei lubanud ja ettevõte otsib juba kaht varulaeva.
Padar keerutas samateemalisele küsimusele vastamisel ka teisipäevases Kanal 2 Suvereporteris. “Kus liinil missugused laevad sõitma hakkavad, selgub lähiajal. Tõll on kogu aeg mõeldud mandri ja Saare[Muhu]maa vahel sõitma ja seal ta ka kindlasti sõitma hakkab,” rääkis Padar.
Kolmapäeval ütles Hiiu maavanem Riho Rahuoja Padarile, et otsus, et hiidlased neile lubatud laevad saavad, võiks ikka juba tehtud olla.
Padar pareeris: “Me ei ole ära otsustanud!” ja lisas, et on hiidlaste põhjendatud ootusest igati teadlik.
“Pigem on nii, et kui varulaevad on väiksemad ja me näeme, et kaks suurt laeva on vaja panna Saaremaa liinile, siis me tuleme, võtame mütsi näppu ja vabandame kõigi hiidlaste ees. Aga eesmärk on ikka see, et Türgi laevad tulevad siia ja Saaremaale otsime asenduslaevu,” selgitas Padar.
Otsivad kaht varulaeva
Ettevõte otsib koguni kahte varulaeva juhuks, kui käiku peaks minema plaan B ja tähtajaks ei jõua valmis kaks laeva neljast. Padar ütles, et võimalikud alused on olemas, aga nende nimesid avalikustada on veel vara.
“Turg, mis jääb Vahemerest siiapoole, ligi kolmkümmend ettevõtet, on läbi vaadatud. Näiteks eile tulid meie inimesed Saksamaalt üht laeva vaatamast,” viitas ta.
Pikemas plaanis on TS Laevadel nii ehk nii soov prahtida või osta neljale uuele alusele juurde viies laev.
Ehitatavate laevade osas on Padar optimistlik ja usub, et ehkki tööjärg on kriitiline nii Türgis kui ka Poolas, saavad 1. oktoobriks liinile kolm uut laeva: Tiiu, Leiger ja Tõll.
Aeg lepinguteks küps
Kolmapäeval tutvustas ettevõtte müügi- ja teenindusvaldkonna juht Ele Reiljan Hiiu maavalitsuses piletimüügikeskkonda ja selle võimalusi juriidilistele isikutele. Külalised kiitsid, et siinsed ettevõtjad olid saarlastest märksa aktiivsemad osalema, ka küsimusi ja ettepanekuid tuli saalist rohkesti.
Reiljan andis edasi sõnumi, et taotlusi kliendilepingute sõlmimiseks saab juba esitada ning neile ettevõtjatele, kes teevad regulaarvedusid, hakatakse eelbroneeringuid tegema augustist.
Ka sõiduplaan 1. oktoobrist kuni aasta lõpuni on kinnitatud. Sõiduplaan sarnaneb sellele, mis oli siis, kui sõitsid suured laevad ja on esialgu leitav Tallinna Sadama kodulehelt. Ka hinnakiri ei muutu.
Saareelaniku soodustuse kasutamiseks teeb piletimüügikeskkond päringuid otse rahvastiku- ja liiklusregistrist. Erakliendid saavad luua ostukeskkonda www.praamid.ee kasutajakonto. Ettevõtete puhul on soodustuse aluseks leping. Firma saab keskkonnas määrata erinevate õigustega kasutajaid ja osta pileteid ka nt teenuseosutajale, lisades viimase sõiduki ajutiselt oma konto alla.
Uute võimalustena jäid silma eelpileti ostuvõimalus jalakäijale, jalgratturile ja reisijale n-ö sõbra autosse. Maksevõimaluste sekka lisanduvad krediitkaardiga tasumine ja mobiilimakse. Sõiduki pääsuks sadamaalale on esmavalikuks sõiduki numbrituvastus, teiseks helistamine, kolmandaks ruutkoodi (ka mobiiliekraanilt) ja alles neljanda võimalusena triipkoodi abil.
Sadamakassade üleandmise ja värskendusremondi ajal asuvad TS Laevad kassad soojakutes. Klienditugi alustab tööd 1. septembrist ja erinevalt varem räägitust ei hakata teavet jagama pealinnast, vaid Kuivastus saavad tööd algul kolm, hiljem neli klienditeenindajat. Kasutusele võetakse nii tasuline lühi- kui ka pikem tavatelefoni number.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411