Teisipäev, juuni 14, 2016
 

Merekultuuriaasta fotokonkursi võitis Tuuli Tammla

Tuuli Tammla
Merekultuuriaasta teise fotokonkursi “Meri annab mulle töö” esikoha sai hiidlase Tuuli Tammla fotojäädvustus “Tiit. Paadimeister”.
Pildil on Emmaste valla Sõru Merekeskuse juhataja ja paadimeister Tiit Laun oma tavalises töökeskkonnas.
“Väga tihti ma konkurssidel ei osale, seepärast teeb võit rõõmu küll,” ütles Tammla Hiiu Lehele. Konkursile esitas ta neli fotot. Neist kolm mustvalget poolportreed moodustasid seeria – sadamakapten Aivar, rannakalur Marko ja paadimeister Tiit. Just sellest seeriast žürii oma lemmiku valis.
Žüriiliikmete arvates eristus Tuuli Tammla võidutöö teistest konkursi fotodest selgelt kõige isiklikuma lähenemisega. “Portree paadimeister Tiidust kõnetab vaatajat väga selge sõnumiga: ilma mere, paatide ja paadiehitusoskusteta ei oleks minul tööd!” on kirjas saadetud pressiteates.
Auhinnaks sai Tammla peegelkaamera Nikon 7200, lisaks avaldatakse parim foto National Geographic Eesti ajakirja juulinumbris ning kolm esikohatööd pannakse välja merekultuuriaasta fotonäitusele “Näoga mere poole” Tallinna sadamasse Admiraliteedi basseini äärde.
Tammla kasutab kaamerat Nikon D 610, kuid hea foto saamisel nimetab ta veelgi olulisemaks valgust ja oskust hetke tabada.
Fotograafiat õppis Tammla 2003. aastal ülikoolis vabaainena. Varem on Tammla võitnud näiteks Kuressaare merepäevade ja Käina valla fotokonkursi.
Merekultuuriaasta fotokonkursi teise koha auhinnaga tunnustati Päivi Paltsi fotot “Hommikune kalaleminek” ning kolmanda koha auhinnaga Aleksandr Abrosimovi tööd “Kui töö rõõm!”.
Kokku saadeti konkursile ligi 200 fotot, mis püüdsid üht- või teistpidi kujutada merd kui tööandjat.
Žüriisse kuulusid Aivar Pihelgas, Annika Metsla, Kaupo Kikas, Sven Začek ja Karen Jagodin.
Kokku toimub merekultuuriaasta jooksul neli temaatilist konkurssi, millest järgmine pealkirjaga “Meri on puhkus ja elamus” kestab 1. juunist kuni 31. augustini ja neljas “Mereriik Eesti” 1. septembrist 31. novembrini.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411