Reede, juuni 3, 2016
 

Maasikad said kümme päeva varem valmis

MARIS KRIGGULSON
Kuigi päris maasikaaeg on alles mõne nädala kaugusel, on saare esimestel marjadel juba pale punane – tõsi küll, kellel kasvuhoones, kellel katteloori all.
Emmaste valla Pähkla talu perenaine Aira Lerch kasvatab maasikaid esimest aastat. OÜ-l Pähkla Mari on maha pandud umbes 7000 Rumba, Polka ja Sonata taime, millest nad osa kevadel kattelooriga katsid. Katteloori all oli katsetuseks 1000 varajase sordi, Rumba taime ja esimese maasika pistis perenaine suhu juba 29. mail. Esimesed 8 kilo maasikaid aga korjasid kolm päeva hiljem, 1. juunil. Pähkla talu maasikaid saab juba osta Hiiumaa tarbijate ühistu kauplustest ja Hiiumaa pärimusaidast.
Ka Kärdla lähistel on põllud õitsvaid ja järjest valmivaid maasikapõõsaid täis (pildil). Maris Kriggulson, kes kasvatab maasikaid Linnumäe puhkekeskuse põldudel, rääkis, et mullu saadi esimene müügikõlblik saak 10. juuni paiku. Tänavu sättisid nad maasikate küpsemise meelega hilisemaks, et saak valmiks samaaegselt suvekülaliste saabumisega saarele.
Kriggulsonid kavatsevad maasikamüügiga algust teha juba nädala pärast nii Hiiumaa Selveri kui ka Kärdla keskväljakul Hiiu Konsumi ees.
Kassari maasikakasvataja Tiia Uusoja korjas küpseid maasikaid laupäeval kasvuhoonest. “Need on vaid oma perele,” ütles Uusoja. Tema põllult hakkab esimest saaki saama alles jaanipäeva paiku.
PRIA andmetel oli mullu Hiiumaal kokku kaheksa maasikakasvatajat, kes kasvatasid marju 2,3 hektaril.

 

Sildid:

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
  • Kasvataja

    Tegelikult ongi maasikad kõigil otsast valmis pole vahet kas loori all või niisama, pole eriti eeltööd tehtud.

     
     
     
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411