Teisipäev, juuni 28, 2016
 

Lastekodudes pole ühtki Hiiumaa last

Riik jagab laste riikliku hoolekande eelarverealt maavalitsustele asenduskoduteenusel viibivate laste ülalpidamiseks tänavu teisel poolaastal 6,43 miljonit eurot.
Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna teisipäevase käskkirja kohaselt on kõige suurem asenduskoduteenusel viibivate laste arv – 244 – Tallinnas ja Harjumaal, kus kulub nende ülalpidamiseks poolaastaga kokku üle 1,5 miljoni euro.
Üle 1,1 miljoni eraldab riik ka Ida-Viru maakonnale, kus asenduskoduteenusel viibib 185 last. Hiiumaal ei ole asenduskoduteenusel ühtki last. Hiiu maavalitsuse osakonnajuhataja asetäitja Aasa Saarna ütles, et veel mõned aastad tagasi oli lastekodudes mitu Hiiumaa last, kes nüüdseks on täiskasvanud. “Meil on õnnestunud lastekodudesse saatmist vältida. Kas on võtnud mõni lähisugulane lapse eestkostele või oleme leidnud mõne muu peres hooldamise võimaluse,” ütles Saarna, kelle hinnangul on hea, et lapsi pole olnud vaja lastekodusse suunata.
Kokku on Eestis asenduskodudes 1044 last, kelle ülalpidamiseks teisel poolaastal eraldas riik kokku 6,43 miljonit eurot.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411