Reede, juuni 10, 2016
 

Kuku kampaania andis eetriaega

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Eile keskpäeval ootas raadio Kuku esindus kampaanias “Selge grupijuht” osalejaid Kärdlas kütusemüüja Olerex teenindusjaamas.
Samasse üles seatud välistuudios said hiidlased võimaluse rääkida raadioeetris päevakohastel teemadel.
Raadio Kuku kutsus eile kõiki vastutustundlikke hiidlasi registreerima end selgeks grupijuhiks, kes on nõus olema oma sõpruskonnale jaaniaegseks selge peaga sõidukijuhiks ja takistab ka neid, kes purjuspäi rooli taha tikuvad. Mullu anti Kärdlas vastav tunnistus välja 41 inimesele. Eile lõppes huviliste kirjapanek pärast lehe trükkiminekut.
Kampaaniabuss on tänavusel 20ndal juubeliaastal seni läbinud neli linna: Paide, Rakvere, Haapsalu ja Kärdla. Siit suundus raadiotiim Saare-
maale Kuressaarde ja ränd mööda Eestit lõppeb 21. juunil Tallinnas. Kokku peatutakse tänavu tosinas linnas, kuhu üles seatud välistuudios tehakse ka raadiointervjuusid kohalikel teemadel.
Raadio toimetaja Kristjan Gold avaldas, et Hiiumaa välistuudio avakülaliseks oli Hiiu vallavanem Reili Rand. Hiljem rääkis Hiiumaa turismiliidu juhatuse liige Ly Kaups Kukule Hiiumaa maitsete aastast ning Kassari puhkekeskuse müügijuhi Tanel Lipsiga vesteldi laupäevasest hiidlaste ja saarlaste üle-väina köieveost.
Kokku läks Hiiu saarelt raadio Kuku eetrisse neli lülitust, neist üks “Selge grupijuhi” idee autorite, Laur-Leho “Lemo” Kaljumetsa ja Priit “Wend” Kuusega. Osa intervjuusid läheb järelkuulatavatena üles Kuku taskuhäälingu lehele http://podcast.kuku.postimees.ee/
Rand rääkis Hiiumaa haldusreformist, laeva- ja lennuühendusest, maakonna suveüritustest ja majutusasutuste valmisolekust kõik külalised vastu võtta. Rand avaldas lootust, et ühel päeval jõuavad siiski kõik neli Hiiumaa omavalitsust korraga ühe laua taha ja leiavad saareelaniku jaoks parima lahenduse.
Parvlaevaühendust kommenteerides rõhutas Rand, et ükski külaline saarele toomata ega siit viimata ei jää ja saar on huviliste tulekuks valmis. Üritus, kuhu kindlasti kõiki oodatakse, on näiteks kümnendad Hiiumaa kohvikutepäevad augusti alguses. Reili Rand soovitas silma peal hoida kodulehel www.hiiumaa.ee, kus saarel toimuva kohta info pidevalt täienemas.
Kuku raadio koos partneritega on 20 aastaga teinud “Selgest grupijuhist” ühe tuntuima liiklusohutust propageeriva sotsiaalkampaania Eestis. Kahesajast registreerijast esimesel, 1997. aastal on saanud kaks ja pool tuhat aastal 2015 ning kampaania idee on olnud läbi aastate sama – kes sõidab, see sõidab, ja kes võtab, see võtab.
Sõltumata sünnipäevast on kõik traditsiooniline – kampaanias osalejatele antakse võetud kohustuse kinnituseks tunnistus ja kleebis kirjaga “Selge grupijuht”. Registreerunu kohustub endale võetud ülesannet täitma terve jaanilaupäeva ja sellele järgneva päeva. Kes ei eksi võetud kohustuste vastu, see on aus eelkõige iseenda ja oma sõprade ees.
Kampaanias osalemine on vabatahtlik, nimekirju registreerunuist ei avaldata ja statistikat selle üle, kes kui mitu aastat sama kohustuse võtnud, raadio ei pea. Selgeks grupijuhiks saab registreerida vabalt valitud kohas. Kirjapanekuks on vaja ühes võtta kehtiv juhiluba. Kärdlas Olerexi teenindusjaamas vältas selgete grupijuhtide kirjapanek kuus tundi, kella 12–18ni.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411