Teisipäev, juuni 7, 2016
 

Koolispordihooaja lõpetas algklasside olümpiapäev

HERGO TASUJA
Hiiumaa koolinoorte meistrivõistlused on selleks hooajaks ehk õppeaastaks lõppenud. Tõsi, maakonnaüleseid jõukatsumusi on veel ees, ent Hiiumaa kooliõpilaste jaoks oli algklasside olümpiapäev viimane.
Nimetatud võistlus on selleks ka täpselt sobiv oma pidulikkuse tõttu. Olümpiapäeva alustati  rongkäiguga, mille ees kandis olümpiakomitee lippu 2015/2016 õppeaastal Kärdla ühisgümnaasiumi parimaks meessportlaseks valitud kuulitõukaja Edgar Liiber.
Nii nagu päris olümpiamängudel, pakuti enne võistlema asumist kultuuriprogrammi – esinesid Tiina tantsustuudio noored. Spordipeo avasõnad ütles Hiiumaa spordiliidu esimees Anton Kaljula.
I klassi tüdrukute seas hakkasid silma kolm sportlast: Mari-Liis Siimuste Emmastest võitis nii 40 m jooksu, aeg 7,8 sekundit, kui ka kaugushüppe, tulemus 2,77 m. Lisaks oli ta teine palliviskes, mille võitis klassiõde Veronica Ellermäe 16,39 meetriga.
Ellermäe teenis kolmanda koha 300 m jooksus, mille võitis Kärdla õpilane Kadri-Liis Paul ajaga 1.06,6. Lisaks oli Paul teine kaugushüppes ja kolmas palliviskes.
Teise klassi tüdrukutest oli edukaim Eliise Juhe Palade põhikoolist. Ta oli väledaim 40 m jooksus ajaga 7,0 ning võitis ka pika ehk 400 m jooksu ajaga 1.24,5. Kaugushüppes tuli teine koht Kärdla kooli õpilase Liisi Koppeli järel, kes maandus 3,32 m kaugusele. Palliviske võitis 19,20 meetriga Mildred Leenurm Emmastest.
Kõige vanemate ehk kolmanda klassi tüdrukute seas kerkis esile Avelin Ruus Lauka koolist. Ta võitis 40 m jooksu ajaga 7,0 ja 400 m jooksu ajaga 1.26,1. Lisaks oli parim palliviskes tulemusega 24,76 m. Kaks teist kohta ning kuldmedali kaugushüppes 3,43 meetrise hüppega võitis Helen Talu Kärdlast.
Noorimate poiste konkurentsis kogus Alari Valgma kolm kuldmedalit. Kärdla õpilane oli parim palliviskes, tulemus 27,61 m, 400 m jooksus, kus läbis staadioniringi täpselt 59 sekundiga ning 40 m sprindis ajaga 7,2. Kaugushüppes edestas Valgmad Emmaste noormees Oliver Post, kandudes 3,15 meetri peale.
Teise klassi poiste seas sai kaks alavõitu Jonatan Saarnak Emmastest. Kaugushüppes tõi võidu 3,70 meetrine hüpe, palliviskes tulemus 30,29 m. Vaid loetud sajandikega edestas teda 40 m jooksus kaugushüppe teine Andris Pähn Kärdlast, kelle ajaks märgiti 6,8 sekundit. Staadioniringi läbis kiireimini Kristjan Kabanen samuti Kärdla koolist, tema aeg 1.25,5.
Vanemate poiste palliviske võitis Richard Rannu Suuremõisa koolist tulemusega 45,02 m. Aeg 6,6 sekundit tõi esikoha ka 40 m sprindis. Pika jooksu parim oli Riho Tärk Emmastest ajaga 1.14,3.
Kaugushüpe pakkus aga tõelise põnevusetenduse. Viske- ja heitealadel oli võistlejatel kasutada kolm katset. Kaugushüppe viimases voorus tegi Mehis Paar 3,52ga isikliku rekordi ja rõõmustas liidriks tõusmise pärast. Kohe tema järel hüppas John Ragnar Kadakas aga 3,56.
Kui mainitud poisid juba medalimõtteid mõtlesid, purustas Riho Tärk samuti isikliku rekordi ning maandus 3,59 m peal. Viimase vooruga neljandaks tõrjutud Verner Ellermäe ei jätnud kuldmedalit siiski klassivendadele, vaid suutis kolmanda hüppe 3,77 meetri pikkuseks venitada.
Pendelteatejooksus teenis Kärdla kaksikvõidu Emmaste ees. Positiivne on, et osalesid kõik üldhariduskoolid ja ka medaleid jagus igasse kooliperre. Aitäh Anneli Ilumetsale ja kõigile tema headele abilistele toreda võistluspäeva eest!
Hergo Tasuja

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411