Reede, juuni 3, 2016
 

Konkurss üllatas osalejate arvuga

Helja Kaptein
Väikestele muusikakoolidele mõeldud Tobiase klaverikonkursi populaarsus kasvab tasapisi – 16 kooli ja 39 noor- pianisti olid tänavused osalejanumbrid.
Käina huvikool tähistas Rudolf  Tobiase 143. sünniaastapäeva talle pühendatud klaveriõpilaste konkursiga 12. korda. Konkursi avamisel Rudolf Tobiase majamuuseumi õuel ütles korraldaja Ly Meldorf, et nii palju muusikakoole pole kunagi varem konkursil osalenud.
Žürii liige pianist ja muusikapedagoog Mati Mikalai tervitas konkursil osalejaid sõnadega: “Tore, et meil on palju noori ja andekaid klaveri-
mängijaid.”
Ettemängimine, mis kestis täistööpäeva, hommikul kella üheksast õhtul kella viieni, toimus Käina huvi- ja kultuurikeskuse saalis.
Teist aastat ei osalenud klaverikonkursil ühtki Hiiumaa klaveriõpilast, kuna Kärdla muusikakooli esindama pidanud õpilane haigestus.
Käina huvikooli klaveriõpetaja, pianist Olesja Voronjuk avaldas lootust, et tuleval aastal on saarel  kindlasti rohkem õpilasi, kes oma mängutaseme poolest võiksid konkureerida.
Tulevikupianistide pärast ei pea muretsema
Konkursi järel ütles Voronjuk, kes kuulus ka žüriisse, et teda üllatasid nõudlikud kavad, mida võrdlemisi hästi ette kanti.
Samuti üllatas meeldivalt esimese vanuserühma suur osalus – kuni 12aastaseid pianistiõpilasi oli koguni 21. “Nende hulgas oli niivõrd palju toredaid väikeseid pianiste, et Eesti klaverimängu tuleviku pärast me muretsema ei pea,” ütles Voronjuk.
Suurimaks veaks, nagu konkurssidel ikka, nimetas ta liiga raskeid kavasid: “Nii mõnedki osalejad tegelesid niiöelda teoste äramängimisega ning seetõttu kannatas muusikaline ja kunstiline pool.”
Konkursi võitjad eristusid tema sõnul ennekõike kavast üleoleku poolest, nende esitus oli vaba, musikaalne, läbitunnetatud ja mõtestatud. “Selline esitus on alati võidu võtmeks,” kinnitas Voronjuk.
Konkurss toimus kolmes vanuseastmes, kuni 12 aastased, 13–14 aastased ja 15–19 aastased, ja osalesid klaveriõpilased muusikakoolidest, kus õpib alla 50 õpilase.
Osalejaid hindas žürii koosseisus pianist ja muusikapedagoog Mati Mikalai, pianist, paljude klaverikonkursside võitja Kristi Kapten ning pianist ja klaveriõpetaja
Olesja Voronjuk.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411