Reede, juuni 17, 2016
 

Kõikuv stardipakk

TS Laevad juhid käisid sel nädalal Saare- ja Hiiumaal äriklientidele tutvustamas nende võimalusi uues piletiostukeskkonnas.
Firma müügi- ja turundusjuht Ele Reiljan oli teemas sees ja vastused saarerahva küsimustele tulid kiirelt. Tõsi, kõik mitte just meelepärased. Nii mõnigi piletiostunüanss, millele uut lähenemist loodeti, on vähemalt esialgu sama paindumatu kui praegu toimiv.
Näiteks kaubaveomasina broneeringu tühistamine. Ainsaks tasuta lahenduseks on ikka see, et ülevedu tuleb suvalisele reisile ringi tõsta. Pileti saab tasu eest küll tühistada, ent üleveo eest ettevõtjalt reserveeritud krediiti tuleb seejärel pikalt oodata.
Ettevõtja Aare Lukk pakkus, et Põhjamaade eeskujul võiks olla nii, et krediit võetakse arvelt alles reaalsel pileti kasutamisel.
Suurimat suminat põhjustas saalis sõidukite broneeringumahu kuva, mis sarnaselt praegu kasutatavaga annab teada, et eelmüügimaht on välja müüdud ja pileti saab sadama kassast. Ehkki me teame, et tippajal ju ei saa. No miks ei võiks iga väljumise järel olla lisalahter, kus kirjas, kui palju on laeval järel kohti vabamüügis, küsiti.
Hea vähemalt, et broneeringu täitumismahtu kuvatakse sõiduautode arvu, mitte abstraktsete protsentide kujul.
Hiiu Lehte huvitas sel kohtumisel enim, kas hiidlased saavad ikka 1. oktoobril neile lubatud Tiiu ja Leigeri. Sama küsis Kaido Padarilt Hiiu maavanem. Selge vastuseta jäid mõlemad küsimused.
Laevad, mis hiidlastele lubatud, olgu hiidlaste päralt! Ja hea start on kümneaastase distantsi eduka läbimise eelduseks. Müts näpus vabandus on pigem valelähe.

17. juuni 2016.

 

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
 • Volli, saarlane

  Mis pigev mütsi jutt see hiidlastel on nende parvlaevadega seoses?

  Müts maha minister Urve Palo ees, et ta seisis maksumaksjate ja reisijate huvide eest nii, nagu seda tegi Juhan Parts rongiliiklust moderniseerides.
  Kui Palo jõupingutus nüüd nullitakse, teavad valijad vähemalt seda, kelle poolt ja kelle vastu hääletada lähenevatel riigikogu valimistel.
  Hiiu Leht loodab, et õiglus võidutseb ja kui uued laevad tulevad, võiks need Partsi porgandite eeskujul saada hellitusnimeks “Palo pääsukesed”.

  17. oktoober 2014

   
   
   
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411