Reede, juuni 10, 2016
 

Kodude kõrval kaunis hotell

Helja Kaptein
Hiiumaa kaunite kodude kõrval valiti tunnustamiseks ka Kassari puhkekeskus.
Selle ilusa ümbruse on loonud Kassari puhkekeskuse majutusjuht Helin Kääramees koos Ene Mölderi ja Maimu Kruusiga.“Üksinda ei tee
seda tööd ära, lisaks muru niitmisele ja lillede istutamisele oleme kujundanud keskuse omanäoliseks,” ütles Kääramees.
Kujundamisel läksid käiku kausid-potid-pannid, milles kasvavad nii ilu- kui söödavad taimed: “Teistel on lilleamplid, meil ripuvad tomatid, õlleköögi ees võrsub tünnis oder. Siitsamast maja ümbert on võtta supirohelist ja küpsevad maasikad.”
Puhkekeskuse ümbruse haljastus on looduslähedane, millegagi pole üle pakutud ja kõik on temaatiliselt seotud keskuse tegevustega – toitlustamine, majutus ja meelelahutus. “Turbaaeda me ju ei hakka siia rajama, kui meil pole sellega midagi pistmist!”
Tänavusele maakondlikule Kauni Kodu konkursile esitasid Hiiumaa omavalitsused kokku üheksa objekti. Komisjon koosseisus Hiiu maavanem Riho Rahuoja, Hiiu maavalitsuse esindaja ja heakorrakonkursi piirkonnajuht Ülle Näksi, Hiiumaa omavalitsuste liidu esindaja Heidi Kõmmus, arhitekt Jürgen Vahtra ja aiandushuviline Merle Kääri edastasid Eesti Vabariigi Presidendile tunnustamiseks neist kolm.
Valituks osutusid Kaja ja Lembit Vainumäe kodu Kärdlas, Malle ja Jaanus Pihlametsa
kodu Pühalepa valla Lõpe külas ja Käina vallas asuv Kassari puhkekeskus. Üleeestilist konkurssi “Eesti kaunis kodu” viib läbi Eesti kodukaunistamise ühendus koostöös maakondade esindajatega. Konkursi patroon on Eesti Vabariigi President. Igaaastaste  konkurssidega tunnustatakse üksikisikuid, kogukonda ja organisatsioone piirkonna ning riigi tasandil.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411