Reede, juuni 3, 2016
 

Kalaroogade konkursi võitis Helle Raudsepp tuulehaugikringliga

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Teist aastat järjest noppis Tuulekala festivali kalatoitude konkursil parima roa tiitli Helle Raudsepp Pühalepa vallast.
Helle Raudsepa tuulekalatäidisega soolane kringel pälvis žürii tähelepanu põneva ja uudse lähenemisega hiidlaste toidulaual nii tavalisele kalale. “Selline kringel võiks olla Hiiu Pagari tootevalikus,” pakkus žürii liige Ly Kaups.
“Ma ei läinud võitma, vaid osalema, sest kahju on, kui nii toredal ettevõtmisel keegi ei osale. Võit aga üllatas – ju siis profikokad tegelevad millegi tähtsamaga,” ütles võitja, kel juba praegu olemas idee, mis võiks olla järgmise aasta konkursiroog.
Raudsepp, kes praegu peab pensionipõlve, kuid on varem sööklas kokana töötanud, ütles, et talle meeldib süüa teha ja meelsasti katsetab ta ka uute retseptidega. “Vahel võtan kokaraamatust retsepti, aga tihti lisan midagi oma maitse järgi juurde. Samas pole harvad need korrad, kui mõtlengi roa oma peas välja,” rääkis Hiiumaa parim kalakokk, kel nüüd kodus juba kaks sellise kirjaga auhinnapõlle.
Kõige rohkem meeldib talle küpsetada, eriti palju valmistab kalatoite, sest väimees Tõnis Teemets hoolitseb, et kala pere toidulauale jõuaks.
Oli maitset ja värvi
Ettevõtmise korraldaja Tuuli Tammla rõõmustas, et seekord pakuti rohkem ja erinevaid roogasid. Kui eelmisel aastal oli hindamisel viis kala-
toitu, siis tänavu tõid viis kokka žüriile maitsmiseks kaheksa kalast valmistatud rooga.
Ly Kaups ütles, et talle meeldisid kõige rohkem tuulekalaga täidetud kringel ja tsitruselistega räimed purgis. Ka lahtine kalapirukas ehk tuulehaugi kišš meeldis paljudele. Hindajates tekitas elevust ka kinkekomplekt “Hiiumaalt kaasa”, kus koduõllepudeli kõrval topsike suitsutuulehaugi tükkidega.
Žürii liige Heli Hahndorf tõstis esile väga ilusti serveeritud “Hõbedast triot”, kus siiakala oli liuale seatud kolmel eri moel, aga selle maitse oli tema arvates liialt vänge. Purki pistetud sinepiräimi pidas ta pisut soolaseks, marineeritud räimed aga ei üllatanud millegagi. Parimaks räimeroaks nimetas ta tsitruselistega maitsestatud räimerulle, kus samas purgis viil apelsini, sidrunit ja laimi. Hindamisel oli ka teistmoodi kalasupp, mille keetmisel kasutatud kookospiima.
Konkursi võistlusroa üheks koostisosaks pidi olema kala. Viieliikmeline žürii hindas toidu maitset, välimust, originaalsust, kohaliku tooraine kasutamist ja hiiumaapärasust.
Seitsmenda tuulekala festivali ja selle raames viienda kalatoitude konkursi korraldas MTÜ Hiiukala.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411