Teisipäev, juuni 7, 2016
 

Käina alajaam üks suuremaid objekte

Käina piirkonna alajaama uuendamistööd on Elektrilevi üks tänavustest suurematest investeeringutest.
Jaama projekteerimistööd algasid jaanuaris. Lähiajal alustab Merko Infra uue alajaamahoone ehitustöödega, mille järel asendatakse jaotusseadmed, paigaldatakse alajaamale maaühendusvoolude kompenseerimisseadmed ja kaasaegne kaugjuhtimissüsteem.
Kokku 5578 majapidamist ja ettevõtet elektriga varustava alajaama uuendustööde maksumus on 1,4 miljonit eurot ja tööde planeeritud lõpp on järgmise aasta juunis.
Tänavu kavatseb Elektrilevi Hiiumaa elektrivõrkudesse investeerida 1,9 miljonit eurot. Selle summa eest uuendatakse 16 alajaama, 80 km elektriliine, sh Käina alajaama, Kogri–Kärdla ja Tohvri–Emmaste elektriliin.
Elektrilevi ehitusosakonna juhataja Kristo Külljastinen selgitas saadetud pressiteates, et investeeringute planeerimisel lähtutakse üleeestilisest varustuskindluse vaatest, mistõttu ei planeerita elektrivõrgu uuendustöid maakondade kaupa, kuid uusi liine ja alajaamasid jagub igasse maakonda.
Kogu Eestis ehitab ettevõte tänavu ligi 1900 km ilmastikukindlat elektrivõrku ja 350 alajaama, investeerides tänavu võrguteenuse osutamiseks ja varustuskindluse tõstmiseks rohkem kui 95 miljonit eurot.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411