Teisipäev, juuni 14, 2016
 

Jagatud või peidetud vastutus?

Hiiu Lehe toimetus on seoses sellesuvise parvlaevateemaga kokku puutunud selliste uskumatute asjadega nagu kõnelev organisatsioon ja organisatsioonide vahel jagatud vastutus.
Tänases lehes on teemaks 20. juunist kehtima hakkav parvlaevade sõiduplaan. Saadetud pressiteates oli kirjas, et sõiduplaanid koostasid Hiiu maavalitsus, majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ja vedaja Väinamere Liinid.
Kas see on sõnum, et kes pakutuga rahul pole, olgu vait – müür on ees ja ühtki konkreetset isikut, kel nööbist kinni võtta, ei olegi?
Toimetus sai kurja kirja kelleltki, kes on nimetuse Optimist Public taga, et kuidas me julgesime Saaremaa Laevakompaniilt saadud vastuses kõneisikuna nimetada kirja ekraanikuvas näha olnud Kersti
Õunapuu nime, kui kirja saatjaks oli hoopis Saaremaa Laevakompanii.
Kes see veel on?
Vähe sellest, tulevikus kästigi uudistes kõneisikuna kasutada ettevõtet! Näitena toodi “Väinamere Liinid OÜ sõnul/ hinnangul/ andmetel või siis Väinamere Liinid esindaja sõnul/ hinnangul/ andmetel.”
Uskumatu – kõneisik on, aga ilma nime ja näota.
Miks küll?
Kes kardab vastutust?
Või on see vohava PR-esindatuse järgmine tase, et vastutavate isikute asemel räägivad ilusat ja ümmargust juttu avalikud optimistid?
14. juuni 2016

 

Kommentaarid: 2

(kommenteerimine on suletud)

 
 • Volli͈

  Ja mida ma siit loen?

  Algab “Hiiu Lehe toimetus on… ja lõpeb Autor: Hiiu Leht !

  Ehk nagu ütles ennast Eesti suhtekorralduse emaks pidav filosoofiadoktor (siin nimeta): Peeglissevaat, kaasatatsujad!

   
   
   
  • Selgituseks, et juhtkiri, millega antud teksti puhul tegemist, on meediavaäljaande seisukoht, mis on institutsionaalne ja mitte isikuline. Isegi kui selle on kirjutanud üks arvamustoimetaja on juhtkirjad harva allkirjastatud ja neid käsitletakse kui toimetuse arvamusi. Selles mõttes pole Hiiu Leht mingi erand, et juhtkirjad on kõigis ajalehtedes autori nimeta.
   Lugupidamisega
   Harda Roosna
   Hiiu Lehe peatoimetaja

    
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411