Reede, juuni 3, 2016
 

Hiiumaa sulgpalliturniir tähistas 25. verstapostini jõudmist

Kadi Kiiver | Hiiu Leht
Laupäeval mängis enam kui 60 sulgpallurit Hiiumaal Palade spordihallis, kus selgitati 25. Hiiumaa sulgpalliturniiri parimad paarismängus.
Turniiri erakordseimaks tulemuseks oli kolme naismängija – Marju Velga, Katrin Kuuse ja Triinu Tombaku – saavutus. Kõik kolm olid auhinnasaajate hulgas nii tänavu kui ka esimesel, 1992. aastal toimunud Hiiumaa sulgpalliturniiril.
“See ei vihja mitte turniiri nõrkusele, vaid tegemist on inimestega, kes 24 aastat tagasi toimetasid Eesti sulgpalli tipu lähistel ja sunnivad pingutama ka praeguseid tippe,” selgitas Hiiumaa sulgpalliklubi Tuti liige Andres Romanov.
Naiste B-tugevusgrupi võitsid hiidlannad Jaana Üksik ja Merilyn Saarkoppel. Viimane oli pronksil ka sama tugevusgrupi segapaaride võistlusel, kus loos andis talle paariliseks Rauno Kurvitsa. Sel alal võitis paar Anneli Laur – Martti Lepisto (hiidlane).
A-tugevusgrupi segapaaride võistluse võitsid Marju Velga ja Gunnar Mitt ning meespaaride võistluse Siim Sarapuu ja Toomas Erik. Meespaaride B-tugevusgrupi panid kinni Ilmari Ott ja Rauno Kurvits. Hiidlased Mihkel Karjamaa ja Ivar Nigul olid kolmandad.
“Päikeseline saar, päikeseline saal, päikeselised hiidlased ja päikest täis kogu päev. Veidi tuult ja palju head tuulehaugi, kuumast supist rääkimata – sellist teenindust pole ammu kuskil võistlustel kohanud,” kiitis Külle Kordemets, üks osalenuist.
Andres Romanov lisas, et turniir on siinsele klubile aasta tippsündmus maakonnas, sellega tõmmatakse joon alla talvisele trenni- ja võistlusperioodile. Treeninguid alustatakse taas septembris ja kui mõni mandriklubi tuleb saarele laagrisse, võetakse osa sellestki.
Kokku osales 25. Hiiumaa sulgpalliturniiril 62 mängijat, kelle klubid Tallinnas, Tartus, Pärnus, Puhjas ja Hiiumaal. Hiidlasi mängis turniiril 14. Võistluspäeva jooksul mängiti kolmel väljakul kokku 67 mängu.
Turniiri karikad “Koldne”, “Öbe” ja “Pronksikarva” (pildil), mille said võistluspaari mõlemad mängijad, valmistas hiidlane Tarmo Kütt. Need anti parimatele üle hilisõhtusel turniiri lõpusündmusel kohvikus
Rannapaargu.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411