Teisipäev, juuni 7, 2016

Hiidlastele rattasõidus hõbedad

Katrin Laan
Kõrgessaare rattasõidu põhisõidu võidud läksid külalisvõistlejatele. Hiiumaa parimana tuhises teise ajaga üle finišijoone Erkki Kotkas, naistest sai hõbeda Triinu Schneider.
27. mail peetud Kõrgessaare rattasõidu 30kilomeetrise põhidistantsi võitis Marko Männiste jalgrattaklubist (JK) Paralepa ajaga 53,30. Mullu võideti sama sõit ajaga 53,41. Teisena ületas lõpujoone Erkki Kotkas, kelle raja läbimise aeg oli 53,53. Kolmanda koha sai ajaga 54,02 Robin Pruul.
Naiste võitja Gerda Algre (JK Paralepa) kordas mullust võitu, parandades oluliselt raja läbimise aega, mis oli toona 57,23 ja tänavu 54,10. Teise koha sai meesseenioride esikolmikuga ühes grupis lõpetanud Triinu Schneider, kelle aeg oli 56,54. Kolmandaks tuli Liis Remmelg ajaga 1.06,55.
Meesseenioride esikoha noppis Andres Kutser ajaga 56,50. Teise kohaga pidi leppima temast kaks sajandikku hiljem lõpetanud Kalvi Pink. Kolmanda koha sai Tanel Malk ajaga 56,56.
Kokku startis põhisõidule 30 ratturit: 13 meest, 11 meesseeniori ja 6 naist. Rada kulges trassil Kõrgessaare–Luidja–Puski teerist (tr)–Viita küla tr–Puski tr–Luidja–Kõrgessaare.
17kilomeetrise Kõrgessaare–Luidja–Kõrgessaare noortesõidu, mis oli tänavu mõeldud 2000–2005 sündinud ratturitele, võitis sarnaselt mullusega Travis Olle. Tema tänavune lõpuaeg oli 38,30 (mullu 42,04). Teine oli Villem Proos ja kolmas Jakop Aron. Neidudest võitis Karmen Tee, kes tuhises üle lõpujoone kahe parema noormehe järel ajaga 44,28. Teise koha sai Anni Kark ja kolmanda Maria Kõrm. Noori oli võistlemas kokku kaheksa, võrdselt neli kummastki soost.
Lisaks osales rattasõidul paarkümmend last, kelle sõidud toimusid Kõrgessaare valitsejamaja lähedal.