Teisipäev, juuni 28, 2016
 

Asekantsleriks saab Maris Jesse

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski kinnitas avaliku teenistuse tippjuhtide valikukomisjoni ettepanekul terviseala asekantsleriks Maris Jesse, kes asub ametisse augusti alguses.
Minister Ossinovski ütles, et kaasaegse Eesti haigekassa ühe looja ja Tervise arengu instituudist pädeva kompetentsikeskuse rajajana on Jesse end tõestanud Eesti tervisekorralduse tõelise tipuna.. “Usaldan tema kogemusi ja ekspertiisi, sest ta mõistab tervisevaldkonna komplekssust ja suudab tagada tulemusliku koostöö kõigi terviseala osapoolte vahel, tehes seda kõike Eesti rahva tervist ja patsiendi huve silmas pidades,” lisas minister.
Riigisekretär kuulutas avaliku konkursi terviseala asekantsleri ametikoha täitmiseks välja tänavu aprillis.
Hiiumaa juurtega Maris Jesse on alates 2008. aastast Tervise arengu instituudi direktor. Varasemalt on Jesse töötanud vanemspetsialistina Maailmapangas, analüütikuna poliitikauuringute keskuses Praxis ning viis aastat juhtinud Eesti haigekassat. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja omab magistrikraadi kahest Briti kõrgkoolist: London School Hygiene and Tropical Medicine ja London School of Economics and Political Science. Aastatel 2009–2012 oli Maris Jesse Maailma terviseorganisatsiooni täitevkogu liige ja kuulub senini erinevate riiklike komisjonide koosseisu.
HARDA ROOSNA

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411