Teisipäev, juuni 28, 2016
 

Algverede kunst Soomes näitusel

erakogu
Soomes Rauma linnaraamatukogus on selle kuu lõpuni avatud näitus “Kalad ja kivid” Hiiumaa kunstnike Liia Lüdig-Algvere ja Aado Algvere loomest.
Väljapaneku põhiosa moodustab 24pildiline seeria Liia Lüdig-Algvere akvarellidest, millel kujutatud kalu, merd, loodust ja rahvariideseelikute triibustikke. Lisaks saab näha fotosid kullassepa Aado Algvere loodud ehetest.
Liia Lüdig-Algvere rääkis, et ettepaneku näituseks sai ta ühelt kohapeal elavalt hiidlannalt Leida Pallasmalt, kes korraldas ka sealse asjaajamise. Väljapanek on stendidel, igal neist nelja töö digikoopiad akvarellpaberil. Kunstnik kasutas sellist lahendust esmakordselt ja ütles, et koopiad on originaalidega väga sarnased. Töö teostaja, Toomas Kokovkini leidis ta kodusaarel.
Näitusepaik on Liia Lüdig-Algvere sõnul väga tiheda külastatavusega. “Minu meelest on see Rauma linna üks ilusamaid paiku, valge ja rahvast käib palju,” oli ta välisnäitusega igati rahul. Ta avaldas lootust, et edaspidi saab seda pildiseeriat näha ka Hiiumaal.
Augusti lõpuni on Sõru muuseumi suvegaleriis üleval Lüdig-Algvere viimati valminud akvarellide näitus “Kauges rannakülas Haldis”.
Liia Lüdig-Algvere on osalenud enam kui sajal näitusel ja korraldanud üle poolesaja isiknäituse nii Eestis kui välismaal. Ta on lõpetanud Tartu kunstikooli ja Eesti
riikliku kunstiinstituudi.
Innuka vilistlasena kutsub ta kõiki Tartus õppinud koolikaaslasi 2. juulil kooli 65. aastapäevale.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411