Reede, mai 13, 2016
 

Žürii märkas Joosep Grahvi osatäitmist

erakogu
Kärdla nukuteater ja Emmaste põhikooli näitering esindasid 29.–30. aprillil Valgas toimunud algklasside teatrifestivalil hiidlasi.
Žürii märkis ära särava osatäitmise eest Joosep Grahvi rolli lavastuslikus luulekavas “Nukuteater trullib”, mis kokku pandud Ilmar Trulli luuletustest.
“Kindlasti väärivad kiitust kõik osatäitjad,” kinnitas juhendaja Kersti Ojasalu. “Kokku esines festivalil seitseteist truppi ning saime sealt palju ideid ja tegutsemistahet edaspidiseks, aga ühine sõit turgutas ka Kärdla ja Emmaste trupi koostöömõtteid.”
Sõidu kaasa teinud Emmaste kooli direktor Ruti Nõmm ütles, et koos Kärdla nukuteatri trullitajatega said nemadki mitmekülgse kogemuse võrra rikkamaks.
Emmaste õpilasi tunnustati jõulise meeskonnatöö eest 3. klassi poiste omaloominguna sündinud lavastuses “Kana plaan“, mille valmimisele aitasid kaasa juhendajad Kaie Pranno ja Maris Vetsi.
Nõmm vahendas Emmaste näitetrupi laste arvamust, et eriti tore oli Kuressaare gümnaasiumi 2. klassi etendus “Pangaröövlid”.
Nõmme sõnul oli selles, et Emmaste põhikooli näidend “Kana plaan” Valga kultuurikeskuse lavale algklasside riigifestivalile jõudis, suur roll vahvatel lastevanematel, kes ärgitasid kauget ja kulukat sõitu ette võtma.
“Lisaks suure lava kogemusele saime Valgast huvitavaid ideid teiste truppide etendustest, häid näpunäiteid žüriilt, mida juhtis Kristiina Oomer, õppetunni Sigatüüka võluritekoolist, põneva ööbimise ning gurmeesöögid Valga põhikoolis, aga ka astuda oma jalaga Valgast Valka, lipata Pedeli jõe terviserajal, uudistada isamaalise muuseumi sõjamasinaid ja kaevikuid. Pika bussisõidu läbi kevadise Eestimaa tegi huvitavaks lapsevanem Olavi Ellermäe, kes muuhulgas rääkis, miks Mulgimaa mullad on punased,” rääkis Nõmm ning lisas, et kõik see andis õpilastele indu uuel hooajal jälle teatraalselt vormis olla.
Valgas algklasside riigifestivalil Kooliteater 2016 osales 17 etendust, mille hulgast valiti 7 laureaati.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411