Reede, mai 6, 2016
 

Valdek Elmi mängis karmoškat esikohavääriliselt

kadi Kiiver
Üleriigilisel võistumängimisel tõi Hiiumaale esikoha Käina kandi pillimees Valdek Elmi.
Käina valla noormees Valdek Elmi (17) mängis karmoškat aprilli lõpus Viljandi pärimusaidas toimunud võistumängimisel. Lõõtsaliste ehk siis lõõtsa, karmoška ja akordioni grupis sai ta esikoha nende arvestuses, kes õppinud pilli seitse või rohkem aastat.
Astrid Nõlvak, kes on noormehe õpetaja Käina huvikoolis, rääkis, et Valdeku mäng oli väga muljetavaldav ja auhind igati välja teenitud. “Olen Valdeku üle väga uhke!” kinnitas õpetaja.
Võistlusel esitatud palad valis juhendaja ja need olid “Liblikavalss”, mis üles kirjutatud Hiiumaalt ja Nõlvaku enda kirjutatud lugu “Õhtu labajalg”. “Tegelesime Valdekuga nende lugudega aasta aega, et omandada erinevad variatsioonid,” rääkis Nõlvak.
Hiiumaalt osalesid võistumängul esimest korda ka Käina huvikooli karmoškamängijad Tormi Lepamaa ja Georg Rüütel. “Nemadki olid väga tublid ning loodan, et järgmiseks aastaks on poistel indu rohkem,” ütles juhendaja. “Nüüd on nähtud ka mitmeid teisi mängijaid ja poisid said enesekindlust ja kogemusi juurde.”
Tänavu kaheksandat korda toimunud noorte pärimusmuusikute võistumängimisel oli populaarseimaks pilli-
grupiks lõõtsalised, millel mängisid oma lugusid 17 noort pärimusmuusikut. Aida kahes saalis mängis kokku 62 noort, kes olid jagatud erinevatesse vanuse- ja pilligruppidesse. Iga mängija pidi esitama kaks eriilmelist, vabalt valitud Eesti pärimusmuusika pillilugu, millest üks pidi olema esitaja kodukandist. Noorimad võistumängulised olid kaheksaaastased ja osalejaid oli peaaegu kõigist Eesti maakondadest.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411