Teisipäev, mai 24, 2016
 

Väikeste koolijütside põnev seiklusmatk lõppes veoautosõiduga

12. mail toimus Kärdla–Tõrvanina matkarajal Kärdla ühisgümnaasiumi 1.a klassile korraldatud seiklusmatk. Peakorraldaja Julia Gurjeva oli lastele 5 km rajale üles seadnud viis kontrollpunkti, kus matkalised ülesandeid täitsid. Esimeses punktis tegid gruppidesse jagatud õpilased ja nende täiskasvanud saatjad tutvust matkavarustusega, mille oli kokku pannud kodutütarde ja noorkotkaste noorteinstruktor Ulvi Kark-Jaarma.
Veel tuli panna end proovile Kimi-mängus, mis saanud nime Rudyard Kiplingi raamatu “Kim” kangelase järgi – kümme tavalist asja pannakse kandikule ja kaetakse need riidega. Kandikul olevaid asju näidatakse mängijatele ühe minuti jooksul, siis kaetakse uuesti ja nüüd on üks minut aega asjade meeldetuletamiseks.
Matkajad ületasid “sood”, tutvusid metsloomade eluga ja ületasid köistakistust. Matka lõpus ootas kõiki soe supp ja lõkkel küpsetatud kepisaiad.
Järgnes päeva üks põnevamaid üllatusi, milleks oli suur kaitseliidu veok, mis kõik matkajad koju sõidutas.
Matka eesmärgiks oli tutvustada õpilastele noorkotkaste ja kodutütarde organisatsioone, mille põhimõte kasvatada isamaalises vaimus vaimselt ja füüsiliselt terveid Eestimaa kodanikke.
Saadud tagasiside oli väga positiivne ja lapsed soovisid juba teada, millal uus matk toimub.
Matka korraldamise eest täname Julia Gurjevat, Ulvi Kark-Jaarmat, 1.a klassijuhatajat Ruth Alast, lapsevanemaid ja kõiki toredaid abilisi.
MERJE REISMAA
kodutütar

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411