Reede, mai 6, 2016
 

Toetusega soetatakse pille käsikelladest tenortromboonini

Hiiumaa pilliõppe pakkujad said algatusest “Igal lapsel oma pill” toetust nii odavate kui ka hinnaliste muusikariistade ostuks.
EV 100 programmi algatuse “Igal lapsel oma pill’’ tänavusest taotlusvoorust said Hiiumaal toetust Rudolf Tobiase nimeline Kärdla muusikakool, Käina huvi- ja kultuurikeskus, Emmaste puhkpilliorkester ja valla lasteaed Naksitrallid, Pühalepa valla kultuuri- ja noortekeskus ning Hiiu valla lasteaed. Saarele tulnud toetuse kogusumma küündis üle 3500 euro.
Väikseim toetussumma, 55 eurot läheb Pühalepa valla kultuuri- ja noortekeskusele. Keskuse juhataja Klaire Leigri ütles, et nad ostavad toetusega kaheksast pillist koosneva käsikellade komplekti. “Mullu valisime parmupillid, sest nendel mängimine rikastab mängija oskusi, muusikapala muutub huvitavamaks ja ka kuulajatel on põnevam. Pealtnäha väike ja lihtne pill, kuid sellest korralikku heli kätte saada polegi nii lihtne!’’ rääkis keskuse noorsootöötaja Silvi Laidro.
Odavamapoolsed muusikariistad on ka kümme djembet, mis ostetakse Hiiu valla lasteaiale. Õppealajuhataja Ingrid Prikk ütles, et djembe on u 20 cm kõrgune trummike, mida lapsel hea käes hoida ja rütmi lüüa. Veel ostab lasteaed kolm kellamängu ja seitsmest plaadist koosneva kõlaplaatide komplekti. Kokku saadi pillide soetamiseks toetust 440 eurot.
Emmaste lasteaed Naksitrallid sai kahe kuuekeelse väikekandle ostu toetuseks 160 eurot.
Kallimad pillid muusikakoolile
Suurimad toetussummad tulid Kärdla muusikakoolile, kus 1240eurose toetuse abil ostetakse  tenortromboon ja 210eurose toetuse abil 7/8 mõõdus kitarr lastele. Toetusele paneb kool omalt poolt juurde 675 eurot, millest enam kui 500 eurot trombooni ostuks. Omaosaluse on lubanud katta  vabaühenduse Café Orientale liikmed mullustel Hiiumaa kohvikutepäevadel teenitud tulust.
Hinnalisemad pillid ja suuremad toetused tulid seekord ka Käina huvikoolile, kuhu ostetakse digitaalne klaver ja tenor-plokkflööt. Esimese ostu toetuseks eraldati 550 ja teisele 400 eurot.
Samavõrd väärtuslik on trompet, mille ostuks saab 450 eurot toetust Emmaste puhkpilliorkester.
Tänavu eraldati ligi 233 000 eurot toetust 208 muusikaõpet pakkuvale asutusele 726 pilli või pillikomplekti ostmiseks. Taotlused esitas 250 asutust kokku 987 pilli ostuks. Iga toetusesaaja pidi omalt poolt juurde panema vähemalt 20 protsenti rahast.
Järgmised voorud
“Igal lapsel oma pill” järgmised kaks taotlusvooru on 2017. ja 2018. aastal.
Kõik, kes soovivad, saavad pillide soetamisele anda ka oma panuse. Seda saab teha, helistades telefonil 900 5505 (panus 5 eurot), ostes Piletilevist 5-, 10- või 15eurose toetuspileti või tehes ülekande Eesti muusikakoolide liidu kontole EE062200221061654889. Soovides toetada Hiiumaa pillisoetusi, tuleb ülekandele lisada märgusõna “Hiiumaa pillid”.
Konkreetse pilli ostu saab tänavu toetada ka ühisrahastusplatvormis Hooandja aadressil pill.hooandja.ee Kõik seni Hooandjasse üles laetud projektid on lõppenud edukalt.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411