Reede, mai 6, 2016
 

Tervisenädal Käina koolis

Kairi Reintal
Aprillikuu viimasel nädalal tähistas Käina kool tervisenädalat. Nädala jooksul olid sportlikesse tegevustesse haaratud nii koolipere, lapsevanemad kui juhendajad.
Koolipäeva hommikud algasid Märt Agu virtuaalse virgutusvõimlemise kavaga, mida soovitas õpetaja Maarika Kiislar. Huvilised said kooli meditsiiniõe Kairi Pramanni käest küsida esmaabivõtete kohta, mida kasutada lihtsamate traumade puhul.
Koolisööklas pakuti õpetaja Kaili Saarna juhendatud kokandustunnis valmistatud värskeid salateid. Raamatukogus sai tutvuda koguhoidja Tiia Korvi välja otsitud sporditeemaliste raamatutega.
Kooliaasta lõpuni saab teise korruse fuajees vaadata kunstiõpetaja Tiina Rahuoja juhendamisel valminud õpilas-
tööde näitust liikuvatest figuuridest.
Nädal algas lastevanemate osalemisega kehalise kasvatuse tundides. Ühiselt võisteldi nii saalihokis kui teatevõistlustes.
Teisipäev-kolmapäev olid pühendatud kettagolfile.
8. klassi õpilased Kasper ja Karin Pisa tegid teises ja kolmandas kooliastmes näidistunni, kus kaasõpilased said proovida kettalennutamise võtteid ja väljakumängu. Tundide läbiviimist jälgis Hiiumaa discgolfiklubi Dagö DG esindaja Kairi Pisa. Esimese kooliastme õpilased said kettagolfi proovida kehalise kasvatuse tunnis. Paljudele meeldis mäng nii väga, et ketast tuldi veel vahetundideski korvi lennutama.
Neljapäeval ja reedel juhendasid kehalise kasvatuse tunde külalisõpetajad. Alne Lepna tutvustas 4., 5., 8. ja 9. klassi õpilastele jooga põhimõtteid ja harjutussüsteeme. Õpilastele oli meeldivaks üllatuseks jooga traditsiooniline lõpulõdvestus. Rahulikult lamades oli õpilastel võimalus kuulata rahustavat teksti ja puhata. Tennisetreeneri Tiiu Masingu juhendamisel said 6. ja 7. klassi õpilased tennisemängu algõpetust. Tervisenädala lõpetasid sulgpallihuvilise Tea Martini ja Kairi Reintali kehalise kasvatuse tunnid 1.–4. klasside õpilastele.
Käina koolipere tervisenädal sai teoks tänu EOK ja Coca-Cola perespordipäevade toetuste konkursile
“Liikumine teeb erksaks”. Tänu sellele projektile on Käina koolil nüüdsest olemas korralik sulgpallivarustus ning kettagolfi mänguks vajalikud kettad ja korv.
KAIRI REINTAL
kooli huvijuht

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411