Teisipäev, mai 31, 2016
 

Tagasikäik maale!

Tänavusel “Maale elama” messil oli päris palju neid, kes tundsid huvi maale kolimise vastu.
Kuigi meile meeldiks, et ka Hiiumaale tuleks rahvast ja maksumaksjaid lisaks, on sama soov ka muude hõredalt asustatud maapiirkondade kohalikel omavalitsustel.
On ju sealgi nii söötis kui võssakasvanud põlde, tühje tootmishooneid ja kollitavate tühjade aknaaukudega elumaju. Kunagine kolhoosiaegne rahvahulk, mis elu maal kihama pani, on parema elu ja sissetuleku otsinguil linnadesse või siis välismaale kolinud, paljud eakamad lihtsalt kalmuaeda kantud.
Sestap peavad Hiiumaa omavalitsused hoolega nuputama, mis oleks see magnet, mis maaelu ihalejad just meie saarele tooks.
Kaugtöö on kohe kindlasti üks, mis maapiirkonnas elamise võimalusi avardab ja huvitaval kombel küsisid messil Hiiumaa võimaluste kohta just IT-valdkonna töötajad. Ehk on ka nemad juba kuulnud, et kiirte internet on saarele jõudnud ja aina laienenud.
Huvi tundsid ka need, kelle elukutse või hobi merega seotud. Looduspuhaste toodete kasvatajad ja tootjad olid huvilised. Küül on kahju, kui nende tuleku ainsaks piduriks saab sobiva kodu puudumine.
Kallid, hiidlased, kui teil on kasutuseta kinnisvara seismas, katsuge oma südant, ehk raatsite selle mõistliku hinnaga müüki panna. Ikka selleks, et meie armas saar päris tühjaks ei jääks.
31. mai 2016

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411