Teisipäev, mai 3, 2016
 

Selgusid “Laulukarussellile” pääsejad

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Kolmapäeval rõkkas Kärdla kultuurikeskus laste laulust, seal laulsid võistu maakonna säravamad solistid, et selgitada “Laulukarussellile” minejad.
Kärdlasse oli kokku tulnud 20 Käina, Kärdla, Kõrgessaare, Pühalepa ja Emmaste piirkonna lauljat, igast vanuserühmast üks. Võisteldi neljas vanuserühmas, millest edasi televisiooni saatesse “Laulukarussell” pääsesid parimad kolmest nooremast vanuserühmast, igast üks.
3–7aastastest oli parim solist Karl Johannes Kikas Emmastest. Ta laulis Riine Pajusaare laulu “Laul peab kajama” ja tema õpetaja on Heli Lindmäe.
Keskmises vanuserühmas ehk 8–10aastaste hulgas säras enim Meribel Piil Kärdlast. Tema lauluõpetaja on Rita Lepland, kes õpetas Piilile selgeks Riine Pajusaare laulu “Kollase liblika hällilaul”.
Vanemas astmes, 11–13aastaste hulgas tõstis žürii esile Janeli Elmit Käinast. Ta esitas Mihkel Mattiseni laulu “Et uus saaks alguse” ja tema õpetaja on Jaanika Palkmann.
Kõige vanemas vanuserühmas, kes küll “Laulukarusellile” enam ei pääse, tegi parima esituse Taaniel Palmiste Kärdlast, kelle õpetaja on Timo Lige.
Žürii esindaja Jaanika Kuusk rääkis, et nii mõnelgi laululapsel sai komistuskiviks talle mittesobiva laulu valik. “Kui laul on liiga raske, siis ei ole lapsel jaksu laulmist nautida ja ta kaotab ilmekuses,” ütles ta. Enim panigi hindajaid pead vangutama esinejate tuimus. Kuusk tänas õpetajaid ja vanemaid, kes lastele laulud selgeks õpetasid ja soovis lastele rohkem laulurõõmu.
Vabariiklikule lauluvõistlusele Eesti televisiooni saatesse “Laulukarussell” pääsevad linnade ja maakondade parimad. Televaatajate ees esinevad kolmes vanuserühmas kokku 96 lauljat, kaheksast eelvooru saatest valib žürii välja 24 lauljat poolfinaalsaadetesse ja finaalkontserdil võistlevad neist 12 last. Lisaks osaleb lõppvõistlusel üks üllatuslaulja, ehk laulja, kelle on telefonihääletusega oma lemmikuks välja valinud televaatajad.
Eesti suurim laste lauluvõistlus “Laulukarussell” alustas ETVs 1992. aastal ja tänavu on käsil sarja
14. hooaeg.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411