Teisipäev, mai 24, 2016
 

Seebikarbiralli võitis taas tiim Talts-Aaslepp

Helja Kaptein
Kolmandat aastat võitsid Hiiumaa seebikarbiralli Hiiumaa mudeliklubi liikmed Siiri Talts ja Johanna Aaslepp, kes panid kinni ka mulluse ja tunamulluse “seebika”.
Seitsmendal seebikal vurasid mööda Põllu tänavat alla nõiad, politseinikud, porgandid ja igatsorti muud käruomanikud – kõik sõidukid olid mootorita, pidurid ja rool pidid sõiduriistal siiski olemas olema.
Ralli võitsid Kärdla ühisgümnaasiumi õpilased Siiri Talts 6.b klassist ja Johanna Aaslepp 8.a klassist, kes koos Hiiumaa mudeliklubi juhendaja Andres Laanejõega valmistasid ralliks nõiasõiduki “Laskem luuasõitu”.
Sõiduki idee autor on Johanna Aaslepp ja auto esitas ta koolis ka oma loovtööna. Sõitjaks oli kõige kergem tiimiliige Siiri Talts. Keevituse ja muud torutööd, mis sõiduriista kokkupanemiseks vajalikud, tegi Laanejõe ja tüdrukud olid tegevad nii auto kokkupanekul kui värvimisel.
Nõiaauto aluseks on toru ja rattad, pidur pärit mopeedilt, suunanäitajaks madu, lenksukaunistuseks must kass ning sabaks luud.
Mulluse võidumasina nimi oli “Seebikas”, tunamulluse võidumasinaga vuras mäest alla tark koeratüdruk Lotte.
Slaalom ja kiirus
Ralli esimene osa oli slaalom, kus tuli tõkete vahel oskuslikult laveerida, teine osa oli sõit allamäge aja peale. Loomulikult hinnati ka sõiduki ja sõitjate originaalset väljanägemist.
Esimesena läbis slaalomi võistkond Kärumehed Kärdla ühisgümnaasiumist. Nende sõiduki aluseks oli ratastool, millele külge poogitud jalgratta esiratas. Roolis olnud Holger Sepma, kelle võistkond osales seebikarbirallil juba neljandat aastat, ütles et esimesena võistelda on lihtne. “Varem pole meil mitte eriti hästi läinud, aga see ei takista järgmisel aastal uuesti proovimast,” lisasid Taavi Toss ja Carl-Kristo Trepp.
Ettevõtmise peakorraldaja Kärdla ühisgümnaasiumi õpetaja Ain Jepišov rääkis, et tänavu ei saanud paljud mandri võistkonnad osaleda. Seepärast olid stardijoonel lisaks Kärdla ühisgümnaasiumi ja Hiiumaa mudeliklubi sõidukitele veel vaid üks Käina kooli ja kolm Aruküla kooli tiimi.
Ain Jepišov ütles, et tal on väga hea meel, et osalesid ka mandri noored. Seebikarbirallil sai teise koha Hiiumaa mudeliklubi võistkond “Porgand”, kolmandat-neljandat kohta jagasid Aruküla “Ford Mustang 2” ja Hiiumaa mudeliklubi võistkond “Politsei”.
Eelnimetatud kolm Hiiumaa võistkonda lähevad juuli algul Narva esindama meie maakonda sealsel seebikarbirallil.
Seitsmenda seebikarbiralli korraldas Hiiumaa tööõpetuse ainesektsioon, võistles 13 eriilmelist sõidukit.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411