Teisipäev, mai 10, 2016
 

Saare Figuurisõbrad kaotasid mehejagu kilosid

Figuurisõbrad
Kärdla kaalulangetajate grupis kadus poole aastaga tõsise meesterahva jagu kilosid. Esimesed kaks naist on selle ajaga saavutanud soovkaalu.
Oktoobris Hiiumaal Kärdlas avatud Figuurisõprade grupiga on praeguseks liitunud 16 inimest, kes ühtekokku kaotanud 106 kg. Salenejate nõuandja Merle Ranus rääkis, et kui ta 19. oktoobril alustas vaid mõne inimesega, siis praegu on pidevalt grupis kohalkäijaid üheksa.
Tema hinnangul on seltskond väga kokkuhoidev. “Grupis koos käimine motiveerib valitud rajal jätkama, saab kuulda teiste salenejate kogemusi, teeme lähemat tutvust erinevate toidu- ja maitseainetega ning otsime vastuseid tekkinud küsimustele,” selgitas Ranus. Ta nentis, et põhitõedki võivad vahel ununeda ja enesekontroll väsida. Grupis saab saleneja oma eesmärgi poole liikumiseks uut hoogu.
Hiiumaa grupis on esimesed kaks naist soovkaalu saavutanud ja teeninud Figuurisõprade Kuldfiguuri tiitli. Suurim kaalulangetaja on kaotanud enam kui 20 kg. Oma nimesid keegi avaldama ei soostunud, sest tegu on igaühe isikliku valikuga, mida laialt kuulutama ei minda. Seda enam, et mõni tegeleb salenemiskavaga lausa pere eest varjatult.
Figuurisõprade programm on mõneti sarnane kunagise Kaalujälgijate kaalulangetuskavaga: toidud ja joogid on arvestatud ühikuteks energiasisalduse järgi ning päevas saab tarbida isikliku päevaühikute arvu sõltuvalt soost, kasvust, kehakaalust, vanusest ja pikkusest. Nii vähendab iga saleneja tarbitavate kalorite hulka, hoides samas õiget toitainete tasakaalu.
Põnevad road
Ranus on tähele pannud, et soovitusretseptid saavad grupis erineva tähelepanu osaliseks. Näiteks banaani-
pannkoogid proovisid ära pea kõik. Populaarne oli ka toorjuustu-kohupiima küpsisekook. Siit nähtub, et Kärdla kaalulangetajad ei loobu sugugi maiustamisest. Samuti leidub retseptide seas selliseid, mille koostises rammus suitsupeekon, juust, lõhe või avokaado.
Üks saleneja soovitas näiteks hommikusöögiks täistera kaerahelbeputru, millele lisatud linaseemneid, rosinaid ja kaneeli – lihtne, odav ja maitsev! Mitmele grupi liikmele said tänu programmile uueks tuttavaks sellised väärt toiduained nagu läätsed ja kinoa (inglise keeles quinoa).
Figuurisõprade Hiiumaa grupp käib koos esmaspäeviti kl 17.30 Hiiu valla lasteaia Kalda majas ja jätkab tegevust ka suvel. Merle Ranus lisas, et tal on mõttes avada sügisel tugigrupp ka Käinas. Huvilised on juba praegu oodatud endast märku andma.
Rohkelt abilisi
Häid nõuandjaid, kes tervisliku kehakaalu saavutamisel nõus abiks olema, on teisigi. Nii näiteks reklaamib end Hiiu Lehes jaanuarist alates toitumisnõustaja Erik Orgu. Oma kodulehel www.erikorgu.ee
kirjutab ta, et on aidanud eestlastel tervisliku toitumise abil kaalu vähendada ligi 41 000 kg. Teadaolevalt on Hiiumaalgi tema programmi edukaid järgijaid.
Saarel on ka kohalik toitumisnõustaja Liina Siniveer,
kes lõpetas 2014. aastal Annely Sootsi tervisekooli toitumisnõustaja õppe ja tegutseb nõustajana MTÜs Toiduga Sõbraks. Kliente võtab ta vastu Hiiumaal, kokkuleppel Tallinnas ja videokõne vahendusel kõikjalt, kus levib internet.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411