Teisipäev, mai 31, 2016
 

Raamatukogu avas filiaali sadamas

erakogu
Hiiu valla raamatukogu avas Kärdlas sadamaraamatukogu, kus purjetajad saavad valida ajaviitelugemist. Raamatuid on inglise, saksa, prantsuse, soome, rootsi ja eesti keeles.
Raamatukogu direktor Annely Veevo ütles, et sadama raamatukogu toimib sarnaselt Tallinna lennujaama
raamatukoguga, kust igaüks võib raamatu laenutada kohapeal lugemiseks, võtta endaga kaasa ja tuua teinekord tagasi või siis jätta maha sootuks mõni teine raamat. Seega toimib sadamaraamatukogu raamaturingluse põhimõttel.
Kas selliselt pole oht, et sadamaraamatukogu jääb ühel hetkel raamatutest tühjaks?
“Seda ohtu ei ole,” vastas Veevo, “Õnneks on raamatukogul võõrkeelset kirjandust rohkem kui seda füüsiliselt kulub või kaob. Meil on ka inimesi, kes regulaarselt uuemat kirjandust annetavad.”
Veevo avaldas lootust, et raamatukogu aitab meresõitjatel maismaal sisukalt aega veeta.
Raamatukogu asub sadamahoones ja on avatud sadamakontoriga samal ajal.
SA Kärdla Sadam juhatuse liige ja sadama kapten Sven Kriggulson ütles, et sadama kontor on huvilistele avatud, kuid liikuva töö tõttu võib sattuda nii, et uks on suletud. Sellisel juhul saab helistada uksel viidatud telefoninumbril. Alates 15. juunist, kui tuleb lisatööjõudu ja ametisse asub sadamamadrus, on kontor igapäevaselt avatud kella 8–22ni. “Kuigi alati võib juhtuda, et töötajal tuleb kontorist välja minna – siis tuleb lihtsalt oodata,” selgitas Sven Kriggulson.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411