Laupäev, mai 28, 2016
 

Puski kirik paistab maanteele

Harda Roosna | Hiiu Leht
Tänu Teeme ära talgupäevale paistab kauni arhitektuuriga Puski kirik nüüd Hüti maanteele – sellist vaadet pole näha olnud aastakümneid.  Luidja haridusseltsi Edu liikmed koristasid talgupäeval Puski õigeusukiriku ümbrust ja suuri puid maha võttes avasid vaate kirikule.
Seltsi juhatuse esimees Agu Kohari ütles, et talgupäeval osales 27 talgulist eesotsas Hiiu maavanema Riho
Rahuojaga. Saemehed Ivo Mänd ja Ain Voogla langetasid vanu puid, ülejäänud vedasid oksi maantee äärde hunnikusse, valmistasid ette kirikuümbruse pinnast ja külvasid muruseemet.
Kohari rääkis, et osa langetatud puidust on juba ära veetud ning ülejäänu veol lubas abistada Valdis Laid. Saadud puit läheb müügiks ning kirik on saadud raha lubanud kasutada Puski kiriku korrastamiseks.
Selts omalt poolt loodab kiriku heaks panustada seltsi liikmete jõupingutustega ja Euroopa Liidu toetustega renoveeritud Luidja seltsimaja müügist saadud raha.
Esmaspäevaks ei olnud maja ostuks laekunud ühtki pakkumist ja maja omanik, Hiiu vald pikendas enam-
pakkumise aega 20. juunini.
Augustis korraldab selts kiriku juures platsil Puski päeva, mis on varemgi samas kohas toimunud. Agu Kohari ütles, et ka siis on kavas kiriku juures heakorratöid teha.
Puski kirik ehitati aastatel 1889–1891. Praegu on 1999. aastast kultuurimälestiste registris oleva hoone seisund avariiline, kuigi viimastel aastatel on kirik saanud riiklikust pühakodade programmist toetust kellatorni katuse ja ajutise avariikatuse uuendamiseks.

LISALUGU

Saarlastele kandadele
Tänavusel Teeme Ära talgupäeval osales talgujuhtide täpsustatud andmetel 1986 talgul vähemalt 44 372 inimest, mis moodustab Eesti elanikkonnast 3,4 protsenti.
Elanike arvu järgi arvestades oli talguliste osakaal kõige suurem Saaremaal, kus 191 talgust võttis osa 12,3 protsenti maakonna elanikest.Tänavu hakkasid saarlastele kandadele astuma hiidlased – Hiiumaal osales 30 talgul ligi 8,8 protsenti maakonna elanikest. Kolmandal kohal oli Läänemaa, kus talgulisi oli 8,5 protsenti elanikkonnast. Väiksemad osalusprotsendid olid suuremate linnadega maakondades: Ida-Virumaal 2,6,
Harju- ja Tartumaal 2,3 protsenti.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411