Laupäev, mai 28, 2016
 

Prügilat juhib Martin Kagadze

Hiiu Leht
OÜ Hiiumaa Prügila tegevjuht on esmaspäevast alates Martin Kagadze, kes jätkab ka maakonna bussiliine teenindava ASi Hansa Bussiliinid Hiiumaa regiooni juhina.
Kagadze rääkis, et otsustas end proovile panna tema jaoks päris uues valdkonnas. Ta näeb, et jäätmekäitlus on valdkond, kus töö on lõputu. “Paraku on nii, et mida rohkem ühiskond areneb, seda rohkem prügi toodetakse,” nentis jäätmefirma vastne juht.
Ühelt juhikohalt teisele ta siiski ei suundu, vaid jätkab kahel toolil. “Minu uus amet on seotud OÜ Käina Saeveski tegevuse lõppemisega, varem olin seal samuti igapäevaselt ametis,” ütles Kagadze ja toonitas, et kõik osapooled on asjaga kursis.
“Olen eile [esmaspäeva – toim.] lõunast uues ametis. Praegu tutvun OÜ Hiiumaa Prügila dokumentidega,” rääkis Kagadze teisipäeva õhtupoolikul. Ta ütles, et bussifirmas on toimiv süsteem ja olukorrad jooksvalt lahendatavad. Selles ametis on ta kuuendat aastat.
OÜ Hiiumaa Prügila senine juhatuse liige Ene Reitsnik, kes jääb veel mõneks ajaks ametisse, ütles, et Kagadze osutus valituks kaheksa kohataotleja seast. Vestlusvooru kutsuti neist kolm, kellest üks loobus. Kahe sõelalejäänu seast tegid valiku osaühingu omanike esindajad ehk vallavanemad. Uus tegevjuht on ametis täiskoormusega ja tähtajatu töölepinguga, talle rakendatakse ka katseaega.
Kagadze eelisteks nimetas Reitsnik tema varasemat kokkupuudet äritegevusega ja projektide kirjutamise kogemust. “Põhiline on tahe tööd teha, sest osaühing peab end ikkagi ära majandama,” rääkis Reitsnik.
Küsimusele, millised väljakutsed uut juhti ees ootavad, vastas Reitsnik, et Kagadze saab esiti veidi aega sisse elamiseks. Kuid suur probleem, millega tegevjuhil tuleb peatselt rinda pista, on see, kuidas taaskasutada jäätmeid, mida saaks taaskäidelda – näiteks puit, betoon ja sorditud ehitusjääde.
Hiiumaa omavalitsustele kuuluv OÜ Hiiumaa Prügila on loodud jäätmehoolduse korraldamiseks ja arendamiseks maakonnas ning Ristivälja külas asuva Hiiumaa jäätmejaama haldamiseks.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411