Laupäev, mai 28, 2016
 

Politsei Kärdla linna “lisatahvlite” kohta menetlust ei algata

Kadi Kiiver | Hiiu Leht
ÖÖöl vastu esmaspäeva sai Hiiu valla sisene Kärdla linn asulat tähistavatele liikluskorraldusmärkidele papist “lisatahvlid” venekeelse kirjaga “Georggorod” ja “Georgi linn”. Fotod lisatahvlitest ilmusid Facebooki südaöö paiku.

Kärdla politseijaoskonna patrulltalituse juhi Moonika Raudsepa sõnul olid samasugused sildid paigaldatud kõigile kolmele linna sissesõidule: nii Käina, Heltermaa kui Kõrgessaare maanteele. Sildid eemaldati.
Hiiu vallavolikogu esimees Georg Linkov, keda tekstidel tõenäoliselt silmas peeti, ütles, et ei ole veel mõelnud politseile avalduse esitamisele. “Las politsei ise tegeleb sellega,” arvas ta.
Raudsepp ütles, et kui puudutatud isik ei tunne, et tegevus teda häiris ja avaldust ei esita, siis menetlust ei tule.
Pühapäeva hilisõhtul, kella 21.40 ja 23.30 vahel lükkasid vandaalid ümber kolm linna kaunistuseks seatud kohvikruus-lillepotti. Kaks Kärdla keskväljaku nn ringil ja ühe Mereagentuuri esisel. Ametlikku kaebust menetluse algatamiseks politsei Hiiu vallavalitsuselt saanud ei ole.
Raudsepp avaldas kahetsust, et suvehooaja algusega on avaliku korra rikkumiste arv sagenenud. “Meil oli väga töine nädalavahetus,” kinnitas Moonika Raudsepp.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411