Teisipäev, mai 31, 2016
 

Perepidu Kärdla sadamas

Kadi Kiiver
Laupäeval toimub Kärdla sadamas 14. Hiiumaa lastefestival ja 15. ühismaalimine.
Festivalikülalised on oodatud esmalt Kärdla keskväljakule, kus kell 11 kuulutatakse pidu avatuks ja sealt kõnnitakse Emmaste puhkpilliorkestri saatel ühiselt sadamaalale. Villalao juures on juba alates kella 10st ametis ühismaalijad, kes tänavu teevad mandrilt tulnud koolitajate juhendamisel tänavakunsti spreivärvidega. Huvilised saavad kohapeal samuti kätt proovida.
Sadamas ootavad uudistajaid Hiiu valla raamatukogu lugemis-, joonistamis- ja nuputamisnurk ning Hiiumaa noorsootöö keskuse pärlikiilide meisterdamise töötuba, kus saab teha ka näo- ja hennamaalinguid.
Krossimootorrattaid ja -sõitu tutvustab Hiiumoto MK, Hiiumaa Rajaleidja keskus avab nipinurga lapsevanematele ja pakub mänge/teste lastele ja noortele.
Kohal on Kärdla nukuteater kohvris ning ühes teatri Kerstiga saab meisterdada laevukesi ja meremehi.
Maanteeamet seab festivalialale üles vigursõiduraja, kus saab proovile panna jalgrattasõidu vilumust. Ümberpööratavas autos saab proovida autost välja ronimist avariiolukorras ja katsetada turvavöö mõju.
Kohvi ja saiakesi pakub IRLi naiskogu IREN, kes saadud tulu annetab heategevuseks.
Keskpäeval algab sadamas registreerimine noorsootöökeskuse kogupere matkamängule “Aardejaht” (“Scavenger hunt”), kus saavad osaleda kuni kuueliikmelised seltskonnad ja vaja on ka ühte pildistamis- ja filmimisvahendit.
Kell 12.15 algab politsei- ja piirivalveameti suur merepäästedemonstratsioon.
Kell 13 algab Tiina Tantsustuudio etteaste “Teel suurele peole ehk Hingelinnu tantsud”, millele järgneb teatribussi etendus “Aardejaht”.
Kell 15 saab näha Hiiumaa lastekaitse ühingu djembede ja tsirkusevahenditega etteastet “Rõõmulained” ja kell 16 avatakse sadamas noorte tänavakunstnike installatsioon.
Õhtul kell 17 esineb Kärdla laululaval Eesti laul 2016 poolfinalist Tuuli Rand. Samas selguvad kogupere seiklusmängu parimad.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411