Reede, mai 6, 2016
 

Orienteerujad võistlusel Ilves-3

Egle Pääslane
Hiiumaa spordikooli õpilased treenerite Anu Saue ja Kristi Heilmani juhendamisel osalesid Hiiumaa orienteerujate klubi (HOK) nime all Elva lähistel Kirikukülas
29. aprillist 1. maini kolmepäevasel orienteerumisvõistlusel Ilves-3.
Võistlus on üks Eesti noortekarika etappidest ning samuti üks Eesti noortekoondise kandidaatide selgitamise võistlustest. Üheks koondise kandidaadiks on Eliise Kesküla, kes saavutas N14 klassis kolme päeva arvestuses väga tubli teise koha. Samas vanuseklassis tuli Siiri Talts neljandaks. Mõlemat juhendab Anu Saue.
Nooremate treeninggrupi treeneri Kristi Heilmani õpilased võistlesid esmakordselt väljaspool kodusaart ja orienteerusid nöörirajal kahes eri vanuseklassis: N8NR Marta Maripuu sai viienda  ja Erki Kivisilla seitsmenda koha. N10NR klassis saavutas Herta Kesküla esikoha, Liisi Koppel tuli kuuendaks, Kätlin Mast kümnendaks ning esmakordselt orienteerumisvõistlustel osalenud Elerin Vaher üheteistkümnendaks.
Orienteerumisvõistlused on väga toredad, kuna treenerid ei pea ainult kõrval oma õpilastele kaasa elama, vaid saavad ise ka ennast proovile panna. Meie treenerid on tavaliselt ka väga edukad – Kristi Heilman saavutas N40 klassis ja Anu Saue N65 klassis tubli neljanda koha.
Suurematest spordikooli õpilastest soovis treener Anu Saue eriti välja tuua Maria Elleri, kes esimest aastat võistleb ilma nöörita rajal: “Üleminek nöörirajalt nöörita rajale läks Marial väga hästi ja kolmandaks päevaks oli juba kõik täiesti selge!” Eks õpitaksegi kõige paremini selliste suurte muutustega toimetulekut võistlustel ning Maria tuligi koju N12 klassis väga tubli kolmanda kohaga.
N16 klassis sai Kristi Heilmani tütar Triin Helimets seitsmenda koha, M16 klassis Kustu Künnapas neljanda koha.
Hiidlasi oli rajal veel täiskasvanute klassis. M21A klassis saavutas Taivo Timmusk kolmanda koha, M35 klassis Ott Rakkaselg kolmanda ja Mati Mägi neljanda koha, M50 klassis Toomas Mast neljanda koha, M70 klassis HOKi liige Agu Lipping viieteistkümnenda koha.
Osales ka korduvalt Hiiumaa parimaks naissportlaseks ja naisveteransportlaseks valitud Merike Vanjuk, kes on orienteerumisklubi Kape liige. Vanjuk saavutas N21E klassis tubli kolmanda koha. Treener Anu Saue sõnul ütles just Merike Vanjuk need kuldsed sõnad: “Nii palju Hiiumaal alustanud noori kui sellel võistlusel, oli viimati väljas 1990ndatel, kui tema orienteerumisega alustas.”
Kolmepäevane võistlus Ilves-3 oli rahvusvaheline. 482 osaleja hulgas oli lisaks eestlastele veel võistlejaid Lätist, Leedust, Venemaalt, Soomest, Šveitsist, Kasasthanist. Tihedas rahvusvahelises konkurentsis olid hiidlased väga tublid.
KRISTI LINKOV
Hiiumaa Spordikool

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411